ПАРЄ розкритикувала владу України за закон про освіту

  12 Жовтня, 2017 14:00
  Керівництво країни закликають внести зміни до "мовної" статті закону.

  Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення з рекомендаціями Україні за підсумками термінових дебатів, присвячених закону про освіту.

  Як повідомляє "Європейська правда", за документ із внесеними до нього правками проголосувало 82 депутати, проти – 11, утрималися – 17.

  Так, ПАРЄ доволі жорстко засуджує те, що Верховна Рада ухвалила закон про освіту, змінивши ст. 7 (про мову освіти) без консультацій з представниками національних меншин.

  За результатами дебатів було схвалено більшу частину пропозицій румунських та угорських депутатів. Зокрема, угорці та румуни виступили проти ідеї "змішаного навчання", тобто викладання 60% предметів українською, а 40% – мовою меншини.

  Також з документа видалили всі згадки про те, що навчання "виключно мовою меншини" (без викладання частини предметів державною мовою) завдає шкоди самим дітям через зменшення їхньої конкурентності на ринку праці й ускладнення вступу до вишів.

  Асамблея звернулася до України з проханням врахувати всі без винятку зауваження Венеціанської комісії, а також внести відповідні зміни до закону.

  Нагадаємо, в Угорщині заявили, що вимагатимуть від Євросоюзу запровадження проти України торговельних і економічних санкцій, якщо Київ не відкличе новий закон про освіту.

  Теги : Верховна Рада Порошенко ПАРЄ Петро Порошенко нацменшини закон про освіту
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів