Німеччина наполягає на створенні громад в Україні

  5 Лютого, 2018 15:17
  У свою чергу українські чиновники заговорили про примусове впровадження адмінреформи.

  В уряді Німеччини наполягають на прискоренні створення громад в Україні.

  Про це заявив спеціальний посланець уряду Німеччини Георг Мільбрадт в інтерв’ю Європейській правді.

  "В деяких країнах змінили підхід, і з певного етапу законодавчо примушували громади об’єднуватися. Це правильно, бо в перспективі у вас не може (бути – ред.) "двох класів" громад, тобто і тих, які існують на основі старого права, і тих, для яких законодавство змінилося. Отже, на перехідному періоді суто добровільний підхід можливий, але колись ви маєте створити нову карту України", – сказав він.

  Спецпосланець також навів кілька прикладів, як проводилася реформа децентралізації у європейських країнах.

  За його словами, Польща, наприклад, просто взяла свою карту і одночасно змінила всю структуру, створивши повіти та воєводства. Це не був добровільний процес. У колишній Німецькій Демократичній Республіці людям дали певний час для добровільного об’єднання, оскільки хотіли, щоб ця реформа була сприйнята населенням, підкреслив Мільбрадт.

  У свою чергу віце-прем’єр України Геннадій Зубко також вперше публічно визнав, що у майбутньому таки доведеться переходити до "примусового" об’єднання громад.

  "Ми хочемо прискорити процес об’єднання, і для цього пропонуємо можливість добровільного приєднання для міст обласного значення без проведення позачергових виборів. Пропонуємо нові повноваження, інші можливості… Але коли ми будемо відчувати, що процес гальмується чи то через вплив політичних груп, чи то через відсутність лідера, який взяв би на себе процес об’єднання, чи то просто через небажання місцевого лідера йти на об’єднання – коли ми побачимо, що проблема в цьому, то будемо переходити до адміністративного рішення", – сказав Зубко.

  Як повідомлялося раніше, "Блок Петра Порошенка" заявив про перемогу на виборах у 50% громад.

  Теги : реформи німеччина зубко об`єднані територіальні громади
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів