Нелегальних мігрантів до Норвегії переправляв колишній російський дипломат

  29 Сiчня, 2016 13:59
  Слід спецслужб РФ у навалі мусульман на Європу стає все більш очевидним.
  Мусульманські біженці у Європі
  Фото з відкритих джерел
  Мусульманські біженці у Європі

  У Санкт-Петербурзі у кримінальній справі про незаконну міграцію піддана обшуку сім'я Генералових - голова сім'ї Євген, його сини Віталій і Юрій, а також невістка Ганна, дружина Віталія.

  Про це повідомляють місцеві ЗМІ, які розслідують тему після скандалу з мусульманськими біженцями в Норвегії, що прибули з території Росії.

  Серед мігрантів, які хлинули в Норвегію в кінці минулого року, виявилося багато тих, хто приїхав до Росії на запрошення кількох фірм, заснованих петербурзької сім'єю Генералових.

  Потік біженців через ці фірми зростав рік від року. Якщо в 2012 році візу для ділової поїздки на запрошення фірм сім'ї Генералова отримали 32 сирійця, в 2013-му - 111, в 2014-му - 888.

  Такий сплеск не залишився непоміченим. У кінці 2014 року прокуратура Петербурга була поставлена міграційною службою у курс тривожної тенденції. Але тільки наприкінці 2015 року розпочалось розслідування. До того часу сирійці вже регулярно в'їжджали до Норвегії через Мурманськ.

  Автор схеми Віталій Генералов числився співробітником МЗС і до 2012 року служив у посольстві Росії в Сирії завгоспом. Завдяки своїм зв'язкам, він використовував довірених осіб, через яких до нього стікалися дані сирійців, які бажали переїхати в Росію. Від юросіб оформлялися запрошення, на підставі яких посольство РФ в Сирії видавало візи.

  За словами родичів Генералова, він вимагав оформлення запрошень від їх імені. Вони погоджувалися, оскільки фінансово залежали від Віталія. Родичам за кожне запрошення він платив від 50 до 150 доларів.

  Так само родичі висловили припущення, що за певну винагороду Віталій пропонував сирійським біженцям контакти людей, які допомагали їм у перетині кордону. Сам же він відмовився зізнаватися і давати свідчення.

  Після того, як Європа в 2015 році відкрила кордони для біженців, цілком благополучні петербурзькі сирійці скористалися можливістю і поїхали ще далі - до Норвегії, де щомісячна допомога становить 1400 євро.

  Скільки людей за цей час перетнули кордон, поки не відомо. За даними родичів Віталія Генералова, їх число коливається від 600 до 1000 чоловік. Але ніхто з них не знає, скільки нелегалів переправив сам організатор і які гроші він отримував за це.

  Розслідування ведуть поліція, ФСБ і міграційна служба. Біженців, яких Норвегія хоче депортувати назад в Росію, на кордоні можуть зустріти співробітники мурманської міграційної служби. Далі мігрантів може чекати видворення до Сирії.

  Тим часом, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров уже порекомендував петербурзькій поліції не розглядати нелегалів як додаткове джерело інформації. Напередодні він заявив, що Росія не планує приймати біженців назад.

  Тим часом, самі мігранти в Норвегії оголосили голодування, протестуючи проти депортації.

  Теги : біженці мігранти Норвегія Санкт-Петербург Сирія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів