НАТО перекине до Туреччини німецькі літаки-розвідники

  27 Грудня, 2015 11:49
  В Альянсі заявили, що рішення про розміщення в Туреччині кількох німецьких літаків дальнього радіолокаційного виявлення прийняте з метою забезпечення безпеки Туреччини як країни-учасниці НАТО.
  Boeing E-3 Sentry
  Фото з відкритих джерел
  Boeing E-3 Sentry

  НАТО перекине з міста Гайленкірхен в Німеччині в Туреччину кілька літаків дальнього радіолокаційного виявлення Boeing E-3 Sentry - для контролю турецького повітряного простору на кордоні з Сирією.

  Про це повідомляють іноземні ЗМІ

  Зазначається, що Північноатлантичний альянс прийняв таке рішення, щоб забезпечити безпеку Туреччини як країни-учасниці НАТО.

  Наголошується, що Міністерство закордонних справ і міністерство оборони ФРН минулого тижня письмово повідомили Бундестаг про майбутню операцію.

  "Заплановано тимчасове переміщення літаків AWACS (авіаційний комплекс радіовиявлення і наведення – ред.) з бази Гайленкірхен на аеродром міста Конья в Туреччині", - йдеться в цитованому ЗМІ листі Міноборони ФРН, направленому у відповідні комітети Бундестагу.

  Підкреслюється, що, за словами представника міноборони ФРН, для цієї операції не потрібен мандат Бундестагу, тому що зазначені літаки в небі над Туреччиною будуть займатися лише збором інформації про повітряну обстановку.

  Крім того, в листі німецького МЗС і Міноборони зазначається, що наразі застосування бойової авіації країни в регіоні не очікується, позаяк бойовики ІДІЛ не мають власних ВВС, а сирійська влада не має наміру використовувати свою авіацію проти Туреччини.

  Нагадаємо, Ленур Іслямов заявив, що Туреччина надасть допомогу у формуванні в Україні кримсько-татарського добровольчого батальйону імені Номана Челебіджихана.

  Теги : німеччина НАТО туреччина авіація ІДІЛ Сирія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів