Міноборони Франції: Росія причетна до хіматак в Сирії

  14 Квiтня, 2018 17:14
  Також РФ намагалася приховати факт використання забороненої зброї Башаром Асадом.

  Міністерство оборони Франції опублікувало спеціальну доповідь про розробку хімічної зброї в Сирії, в якій вказує на причетність до цього Російської Федерації.

  У доповіді йдеться, що сирійська влада підпільно виробляє хімічну зброю з 2013 року, коли ООН ухвалила резолюцію про знищення хімічної зброї в Сирії.

  Французькі військові вважають, що є численні відео та фото, які не є сфабрикованими і підтверджують, що хімічну атаку в Думі провели урядові війська за сприяння Росії.

  Загалом з квітня 2017 року війська Асада частіше застосовували хімічну зброю. В Хан-Шейхуні 4 квітня десятки людей загинули внаслідок застосування зарину. Також сирійці використовували хлор. 17 листопада 2017 року хімічна зброя була застосована в селі Хараста.

  Застосовувати хімічну зброю сирійцям допомагає Росія, яка контролює повітря під час атак.

  "Росія надавала активну військову підтримку під час операцій з узяття під контроль Східної Гути. Вона також забезпечувала сирійському режиму постійне політичне прикриття щодо використання хімічної зброї, і в Радбезі ООН, і в Організації з заборони хімічної зброї", - йдеться в доповіді.

  Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп наказав завдати ракетного удару по трьох об'єктах у Сирії, де знаходилася хімічна зброя.

  У Пентагоні вже заявили, що це була лише перша хвиля атак і невдовзі варто очікувати нові удари.

  В Міноборони Росії заявили, що їх системи ППО не могли завадити ракетному удару, оскільки атаковані об'єкти не знаходилися в зоні їх відповідальності.

  Міністерство закордонних справ України підтримало ракетний удар по складах з хімічною зброєю в Сирії.

  Теги : Росія Франція хімічна зброя Сирія башар асад
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів