Македонія може змінити назву

  16 Грудня, 2015 15:34
  Задля відновлення діалогу з Грецією Македонія готова змінити свою назву.
  Фото з відкритих джерел

  Македонія заявляє про відкритість до переговорів про зміну назви своєї країни через претензії Греції.

  Про це заявив Прем’єр-міністр Македонії Нікола Груєвський, повідомляють іноземні ЗМІ.

  Наголошується, що за словами Груєвського, в нього є бажання відновити діалог з Грецією, який потенційно може вилитися в зміну назви країни.

  Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, хоча Македонія мала цю назву і до здобуття незалежності, через що країна не може вступити до НАТО і розпочати переговори про членство в ЄС.

  "Ми хотіли б якнайшвидше перейти до діалогу з Грецією, щоб знайти рішення. І якщо ми його знайдемо, то звернемось до громадян, проведемо референдум", - заявив Груєвський.

  Зазначається, що з обох сторін наразі є сигнали, що 24-річна суперечка між країнами може бути вирішена: напередодні візиту до Афін глава МЗС Македонії Нікола Попоскі заявив, що "умови більш, ніж назріли" для вирішення конфлікту з назвою.

  Наголошується, що це буде перший візит  глави МЗС Македонії до Греції за 15 років. Глава ж МЗС Греції у червні відвідав Скоп’є вперше за 11 років, заявивши під час візиту, що Греція хоче, щоб її сусіди стали членами Євросоюзу, "бо від нашої країни значною мірою залежить те, що відбувається на Балканах".

  Нагадаємо, в Афінах невідомі молодики побили депутата грецького парламенту від консервативної партії "Нова демократія" Василіса Іконому.

  Теги : НАТО греція ЄС Македонія назва Балкани
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів