Литва просить Угорщину не погрожувати Україні

  9 Листопада, 2017 10:51
  Литовський Сейм вважає неприйнятними ультиматуми з боку Будапешта через український освітній закон.

  Ряд депутатів литовського Сейму звернувся до угорських колег, щоб підтримати прийнятий Україною освітній закон

  Про це повідомляє видання Delfi.

  "Ми неприємно здивовані й навіть шоковані ультимативними заявами угорського уряду з погрозами заблокувати зближення України з ЄС чи НАТО, якщо Україна не змінить за бажанням Угорщини свій новий Закон про освіту, в якому обумовлена і специфіка освіти осіб, що належать до національних меншин", – зазначається в заяві.

  У документі вказали, що розуміють важливість питання освіти національних меншин, яке повинно вирішуватися шляхом конструктивного діалогу. Саме це, за словами представників Сейму, і намагається зробити Україна.

  "Такі ультиматуми (Угорщини) категорично неприйнятні, зовсім не європейські і тим більше незрозумілі, коли це виходить від одної з держав Центральної Європи. Ми всі добре знаємо, наскільки для нас, держав Центральної Європи і Балтії, геополітично була важлива наша власна інтеграція в ЄС", – підсумували в документі.

  Нагадаємо, міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт буде домагатися від Євросоюзу запровадження торговельних і економічних санкцій проти України, якщо Київ не відкличе новий закон про освіту.

  Теги : литва Угорщина Україна закон про освіту
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів