Кіпрські сепаратисти захотіли федералізації та двомовності

  27 Квiтня, 2015 12:58
  Півострів розколотий з 1974 року, коли його північну частину окупувала Турція. Пізніше місцеві сепаратисти проголосили власну республіку.

  На виборах глави невизнаної Турецької Республіки Північного Кіпру переміг Мустафа Акинджі, який виступає за діалог з Південним Кіпром.

  Він отримав 60,3% голосів, повідомляє Euronews.

  Переговори про возз'єднання двох частин острова перервалися у жовтні 2014 року через суперечки про нафтовидобуток на шельфі.

  План об'єднання Кіпру передбачає створення федеративної держави, в якій грецька та турецька частини острова матимуть рівний статус.

  Президент Республіки Кіпр Нікос Анастасіадіс назвав перемогу Акинджі обнадійливою подією і заявив про намір якнайшвидше з ним зустрітися.

  Історія конфлікту між північчю та півднем Кіпру. Турецькі війська були введені на острів у відповідь на намагання Греції анексувати його у 1974 році. Але згодом грецькі війська з острова пішли, а турецькі залишились. Під їхним "захистом" північ півострова, де живуть етнічні турки, проголосила незалежність. Але у 2004 році, напередодні входження півдня Кіпру до ЄС, мешканці півночі на референдумі висловились за конфедерацію та двомовність.

  Процес переговорів затягнувся. До того ж, у 2011 році виникли суперечки щодо відкритих родовищ вуглеводнів у виключній економічній зоні півострова: сепаратисти та Турція хотіли розробляти ці родовища, але легітимна влада Кіпру була проти. 

  Теги : греція кіпр туреччина
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів