Іспанія судитиметься з Каталонією через її резолюцію про незалежність

  11 Листопада, 2015 17:10
  В іспанському уряді наголошують, питання про незалежність Каталонії необхідно вирішувати на всеіспанському, а не місцевому референдумі.
  Маріано Рахой
  Фото з відкритих джерел
  Маріано Рахой

  Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що його уряд звернувся в конституційний суд, щоб заблокувати резолюцію про незалежність Каталонії.

  Про це повідомляють іноземні ЗМІ.

  "Це не просто реакція на рішення парламенту - тут йде мова про захист цілої країни", - сказав Рахой на прес-конференції після засідання кабінету міністрів, додавши, що "північно-східній області не дозволять відколотися від Іспанії".

  Крім того, глава уряду наголосив, що ця резолюція - кричуща неповага до інститутів держави, та заявив, що її автори намагаються покінчити з демократією.

  Зазначається, що конституцією Іспанії не дозволено відділятися регіонам країни, і якщо суд погодиться обробити звернення уряду, то резолюція каталонської асамблеї буде припинена на декілька місяців.

  Крім того, в іспанському уряді наголошують, питання про незалежність Каталонії необхідно вирішувати на всеіспанському, а не місцевому референдумі.

  Як відомо, 9 листопада парламент іспанського регіону Каталонія схвалив резолюцію на підтримку незалежності, попри заперечення центральної влади.

  Разом з тим, Конституційний суд Іспанії у Мадриді відхилив можливість блокування обговорення та голосування кроку, який почне процес відокремлення Каталонії і заборонить їй оголосити незалежність.

  Теги : Іспанія сепаратизм резолюція Каталонія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів