Греція погодилася на перейменування Македонії, знявши перепону для її вступу до ЄС та НАТО

  12 Червня, 2018 19:58
  За інформацією іноземних ЗМІ, Колишня Югославська Республіка Македонія змінить назву на "Республіка Північна Македонія".

  Греція та Македонія досягли домовленості щодо назви останньої, усунувши таким чином перепону для її входження до складу НАТО та ЄС.

  Про це заявив прем’єр Греції Алексіс Ципрас, повідомляє Ekathimerini.

  "Щойно ми досягли домовленості з прем’єром Колишньої Югославської Республіки Македонія у питанні, яке займало наші думки багато років. У нас є угода, і я щасливий, тому що вона охоплює всі умови, встановлені грецькою стороною", – йдеться в заяві.

  При цьому зауважується: за домовленостями, Колишня Югославська Республіка Македонія буде перейменована на Республіку Північну Македонію.

  Разом з тим, зауважимо: агентство Meta наводить основні пункти досягнутої угоди:

  • збереження прикметника "македонський" відносно громадянства та мови країни;
  • визнання македонської мови з уточненням, що це слов'янська мова;
  • терміни "македонець" чи "громадянин Республіки Північна Македонія" мають вживатись з уточненням, що громадяни країни не мають відношення до давньої грецької цивілізації.

  Нагадаємо, суперечка щодо назви Македонії тривала з 1991 року – часу здобуття нею незалежності. Доти країна офіційно називалась Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції, яка вважає чинну назва держави узурпацією найменування її історичної провінції, чим довгий час блокувала вступ країни до ЄС та НАТО.

  Теги : НАТО греція ЄС Македонія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів