Фірташ та Коломойський втратили монополію на ринку добрив

  9 Грудня, 2015 10:46
  На заваді монополістам став прийнятий 8 грудня закон № 2558а.
  Через прийняття закону № 2558а олігархи Дмитро Фірташ та Ігор Коломойський втратили монополію на вітчизняному ринку добрив.

  Про це написав у Facebook заступник голови "Української аграрної асоціації" Мар'ян Заблоцький.

  Фірташ та Коломойський контролюють виробництво міндобрив в Україні.

  Заблоцький зауважив, що всього олігархи втратили між $50 та $260 млн надмірної націнки на добрива щороку.

  Він не забув похвалити прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та міністерство аграрної політики, зазначивши, що прийняття цього закону свідчить про те, що Яценюк аж ніяк не пов'язаний з Фірташем.

  "Аграрії дуже скоро відчують, коли нарешті зможуть купляти не тільки українські та російські азотні добрива", - впевнений він.

  Зазначимо, що закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі" скасовує або обмежує 22 дозвільних процедур та вимог на аграрному ринку, в т.ч. у сфері добрив.

  Закон звужує коло суб'єктів аграрного ринку, які повинні отримувати ліцензії на застосування засобів захисту рослин. Також пропонується запровадити відсутність реєстрації найбільш поширених видів добрив.

  Документ передбачає включити в українське законодавства дозвіл імпорту без реєстрації деяких видів добрив, які відповідають списку ЄС.

  Раніше кожному виробнику слід було отримувати дозвіл на застосування та завезення добрив в Україну для кожного конкретного виду. Така процедура займала в середньому 500 днів.

  Теги : Коломойський Фірташ ліцензія добрива
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів