Фінляндія видала всі дозволи на будівництво "Північного потоку-2"

  12 Квiтня, 2018 10:54
  Попри протести низки країн проти "Північного потоку-2", який може збільшити залежність ЄС від "Газпрому", РФ отримує дозволи на його будівництво.

  Фінляндія видала другий дозвіл на будівництво та експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2" в фінській винятковій економічної зоні.

  Про це, посилаючись на Регіональне адміністративне агентство Південної Фінляндії, повідомляє Європейська правда – "Фінська влада затвердила детальний план будівництва і експлуатації 374-кілометрової фінської секції газопроводу "Північний потік-2". Перший дозвіл уряд Фінляндії видав минулого тижня. У компанії Nord Stream 2 AG (51% акцій належать "Газпрому" – ред.), яка є оператором газопроводу, заявили, що таким чином процес отримання дозволів у Фінляндії завершено".

  При цьому зауважується: за ствердженням компанії, процедури отримання дозволів в інших країнах уздовж маршруту газопроводу – Росії, Швеції та Данії – "йдуть за графіком".

  Як відомо, проект "Північний потік-2" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

  Втім, противники проекту – у т.ч. Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що він збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

  Крім того, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що "Північний потік-2" є не лише економічним проектом, а й політичним, і його реалізація є неможливою без збереження України як країни-транзитера – при цьому сама держава вже видала Nord Stream 2 AG повний комплект дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.

  Теги : Меркель Газпром німеччина ЄС Фінляндія Північний потік-2
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів