Європейські політики починають сваритись через Шотландію - ЗМІ

  30 Червня, 2016 12:39
  Навіть серед керівництва ЄС немає згоди по "шотландському питанню".

  Серед європейських політиків поширюється незгода щодо Шотландії, яка проголосувала за те, щоб залишитись у складі Євросоюзу.

  Про це повідомляють провідні німецькі та французькі ЗМІ.

  Якщо в Брюсселі, де знаходяться центральній органи ЄС, з симпатією ставляться до бажання Шотландії залишитися в Євросоюзі, то Франція та Іспанія висловлюються категорично проти.

  Як заявила в середу, 29 червня, перша міністерка Шотландії Нікола Стерджен, вона мала зустріч з головою Європарламенту Мартіном Шульцем та президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером. А ось президент Європейської Ради Дональд Туск відмовився від зустрічі.

  "Я тут не для того, щоб виступати за незалежність, я тут для того, щоб аргументувати, чому Шотландія має залишитися в складі ЄС", - наголосила Стерджен.

  Юнкер перед початком зустрічі зі Стерджен зазначив, що "Шотландія виборола право бути почутою в Брюсселі".

  Тим часом прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що Мадрид блокуватиме окремі переговори ЄС з Шотландією щодо Brexit. "Сполучене Королівство залишає нас, а разом з ним усі, хто входить у Сполучене Королівство", - додав іспанський прем'єр. У Мадриді побоюються посилення сепаратистських настроїв у Каталонії в разі особливого підходу до Шотландії.

  Аналогічну позицію зайняв і президент Франції Франсуа Олланд.

  Теги : Франція Велика Британія Іспанія Дональд Туск Жан-Клод Юнкер Шотландія Brexit
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів