Ердоган звинуватив ЄС у дискримінації мусульман

  23 Червня, 2016 12:44
  Турецький президент хоче провести референдум з питанням: "Чи продовжувати переговори щодо членства в Євросоюзі?"

  Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вважає, що Євросоюз свідомо не приймає Туреччину до своїх лав, тому що більшість населення цієї країни - мусульмани.

  Про це Ердоган заявив, виступаючи в Університеті Фатіха Султана Мехмета в Стамбулі.

  За його словами, один з колишніх глав МЗС Франції зізнався в мотивах ЄС в присутності Ахмета Давутоглу, колишнього прем'єра Туреччини.

  Ердоган нагадав і про попередження керівництва Єврокомісії, яке заявило, що у випадку, якщо "Туреччина не буде виконувати домовленості щодо міграційного питання, то їй не треба спрощення візового режиму".

  "Ви так і не дізналися турецький народ. Наш народ зовсім не знаходиться в гонитві за візами і членством. У Європі бояться повідомлень про 60 тисяч біженців, які зібралися в районі Едірне. Бояться, що ці мігранти перейдуть в Болгарію і Грецію, тоді як Туреччина відкрила двері для 3 млн біженців", - зазначив Ердоган.

  Він нагадав, що Туреччина очікує членства в ЄС з 1963 року. "Не турбуйтеся, ми вчинимо так само, як британці. Організуємо референдум, і запитаємо у народу: "Чи продовжувати переговори щодо членства в Євросоюзі?" Якщо народ скаже "так" процесу діалогу з ЄС, то ми продовжимо процес. Я відкрито заявив представникам Євросоюзу: "або відкрито зізнайтеся, що не приймете нас до складу ЄС, або завершуйте переговорний процес". Однак вони не говорять нам ні "так", ні "ні", - відзначив турецький президент.

  Зазначимо, нещодавно на виборах мера Лондона, вперше в історії, переміг мусульманин, уродженець Пакистану.

  Сьогодні в Великій Британії проходить референдум з приводу членства в ЄС.

  Теги : Євросоюз референдум біженці туреччина Ердоган членство
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів