Британського найманця вперше судять за злочини на Донбасі

  30 Вересня, 2016 10:16
  Правоохоронні органи Англії висувають йому звинувачення у тероризмі.

  Уперше в Британії громадянин цієї країни постав перед судом за участь у двох "терористичних злочинах" під час конфлікту на Донбасі, повідомляє The Guardian.

  Йдеться про 41-річного Бенджаміна Стімсона з Олдема, графство Великий Манчестер.

  Підозрюваний перебуває під вартою. Наступне засідання суду - 7 жовтня.

  Найманця вперше затримали влітку цього року після свого повернення до Британії з України.

  Також він закликав своїх друзів тримати зв'язок з відомим пропагандистом терористів Донбасу Гремом Філіпсом. За словами Стимсона, Філіпс повинен організувати кампанію на його підтримку.

  Про дружбу Стимсона і Філіпса свідчить фото, оприлюднене на сторінці пропагандиста в соцмережі.

  Після цього, виходячи з його записів, його відпустили на волю. 26 вересня Стимсон писав, що на наступний день знову піде в поліцію, і якщо він не вийде на зв'язок, це буде означати, що його знову арештували.

  Останній запис на сторінці Стимсона датований 27 вересня, коли він вкотре попрощався зі своїми друзями, заявивши, що побачиться з ними "через кілька місяців або років".

  Видання нагадує, що Стимсон став одним з героїв матеріалу BBC про британців, які беруть участь у війні на Донбасі, який оприлюднено у жовтні минулого року. При цьому ім'я Стимсона в статті не згадувалося.

  У тексті зазначалося, що британець приєднався до українських сепаратистів через "відсутність життєвих перспектив", а також через співчуття проросійським силам в регіоні.

  Теги : Донбас суд Велика Британія
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів