Всього чверть випускників Криму налаштовані вчитися в Росії

  25 Червня, 2015 14:19
  При вступі до вузів України кримські абітурієнти вважатимуться іноземцями.

  Менше ніж 4 тисячі випускників кримських шкіл із загальної кількості 16 тисяч мають намір вступати до російських вузів.

  Про це повідомляють "Новини Криму", з посиланням на заяву міністра освіти, науки та молоді республіки Наталії Гончарової під час прес-конференції.

  "Минулого року ця інформація була більш офіційною, бо міністерство освіти видавало направлення, і ми могли чітко порахувати за кількістю виданих направлень. Цього року такої процедури немає, але за нашим моніторингом, за опитуванням великих міст, не більше 4 тисяч випускників із 16 тисяч планують вступати на материковій Росії ", – уточнила Гончарова.

  Також міністр спростувала інформацію, яка раніше з'явилася в ЗМІ, про нібито невизнання кримських атестатів на території материкової України. Вона підкреслила, що документи про повну середню загальну освіту визнаються сторонами згідно з угодою 2000 року про взаємовизнання документів про освіту.

  Водночас, Гончарова уточнила, що в Україні кримчани змушені будуть вступати на правах іноземних громадян.

  Нагадаємо, це суперечить заяві, зробленій першим заступником міністра освіти України Інною Совсун про те, що документи про  середню та вищу освіту в анексованому Криму, за нормами міжнародного права, не можуть мати юридичної сили.

  У самому Криму до набору студентів готові 10 вищих і 59 професійно-технічних навчальних закладів.

  Теги : Крим Росія абітурієнти
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів