Сумуємо разом: Вся Україна вшановує жертв депортації кримських татар

  18 Травня, 2015 10:50
  Вперше на державному рівні відзначається ця пам’ятна дата, цьогоріч – 71-а річниця депортації кримських татар.
  Фото з відкритих джерел

  В Україні вперше на офіційному рівні відзначається День скорботи і пам'яті жертв депортації кримських татар.

  За встановлення цієї пам'ятної дати Верховна Рада України проголосувала 14 травня. Так, ухваленим документом депутати доповнили чинну постанову "Про відзначення пам'ятних ювілеїв 2015 року" положенням про вшанування Дня депортації на державному рівні.

  Додамо, що цього року відзначається 71-а річниця з Дня депортації кримських татар.

  "Сьогодні вся Україна сумує разом із кримськими татарами" – написав у своєму Facebook голова Верховної Ради Володимир Гройсман. Він вважає депортацію одним із найжахливіших злочинів проти людства за сталінського режиму. І зараз, коли рідна земля кримських татар окупована, Росія продовжує свої тоталітарні репресії, забороняючи навіть відзначати річницю депортації.

  Гройсман додав, що Україна зі свого боку "не забула про своїх громадян в Криму". Він нагадав, що Верховна Рада підтвердила права кримськотатарського народу як корінного народу України, визнала повноваження його самоврядних органів (Меджлісу та Курултаю), а також засудила порушення прав і свобод кримських татар в окупованому Криму.

  Сьогодні у столиці відбудуться такі пам’ятні заходи: о 16 годині у театрі Національної опери України пройде пам'ятний Вечір-реквієм за участю керівників органів державної влади, народних депутатів, членів Меджлісу кримськотатарського народу та представників громадськості.

  А о 19 годині на Майдані Незалежності запланований Всеукраїнський траурний мітинг пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  Довідка. Депортація кримських татар була розпочата 18 травня 1944 року. Тоді радянська влада звинуватила весь кримськотатарський народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Були насильно вивезені зі своїх домівок понад 200 тисяч людей, близько половини з яких не пережили репресій. 

  Теги : кримські татари Україна депортація вшанування
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів