Журналістку пограбували, щоб знищити матеріал про хабар судді ВАСУ

  22 Липня, 2016 13:43
  Аби не допустити публікації матеріалу про хабар судді ВАСУ Миколі Сороці у розмірі $500 тисяч, невідомі вночі пограбували квартиру редактора UA1.

  У ніч на п’ятницю 22 липня невідомі проникли в квартиру, де мешкає редактор UA1. Подія сталась приблизно між 3 годиною ночі та 6 ранку, коли редактор спала. З цінних речей з квартири поцупили лише ноутбук. Гроші, фотоапарат та мобільні телефони зловмисники не взяли.

  Редакція UA1 пов’язує подію саме з професійною діяльністю редактора, адже напередодні ввечері вона працювала з матеріалом журналістського розслідування, який мав бути опублікований сьогодні вранці. 

  На жорсткому диску ноутбуку знаходився матеріал розслідування щодо одержання суддею Вищого адміністративного суду України Миколою Сорокою хабара у розмірі 500 тисяч доларів. Таку суму суддя мав отримати за допомогу в справі Житомирської кондитерської фабрики «ЖЛ». У матеріалі вказано ім’я посередника, який домовлявся з суддею про «позитивне вирішення» справи на користь групи депутата від «Народного фронту» Сергія Пашинського.

  Саме нардепа Пашинського та його бізнес-партнера Сергія Тищенка керівництво фабрики «ЖЛ» звинувачує у рейдерському захопленні підприємства.

  Редакція UA1 має всі підстави вважати, що телефони офісу та співробітників прослуховуються. Про матеріал, який готують журналісти, зловмисники могли знати заздалегідь і намагались не допустити його виходу.

  Оперативно-слідча група, яка прибула на місце події, не виявила слідів сторонніх осіб, з чого можна зробити висновок про роботу «професіоналів». Водночас, ані редактор видання, ані квартира, яку вона орендує, не виглядають заможними. Тому версія про побутове пограбування відкидається – занадто високим є ризик проникнення в квартиру вночі за присутності господаря, без гарантії поцупити щось дійсно цінне.

  Редакція UA1 вбачає в цьому акт залякування та тиск на журналістів, а також перешкоджання професійній журналістській діяльності.

  З відповідними заявами видання звернеться до правоохоронних органів.

  Теги : корупція сергій пашинський журналіст сергій тищенко рейдерське захоплення «ЖЛ» суддя Сорока ВАСУ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів