Житомирський компроміс: фабрика "ЖЛ" таки запустить роботу

  13 Сiчня, 2016 18:58
  Керівництво діючого ТДВ "ЖЛ" було вимушене тимчасово домовлятися з опонентами, щоб відновити роботу кондитерської фабрики. Крапку в історії має поставити суд.
  Фото з відкритих джерел

  Третій раунд переговорів обох сторін конфлікту щодо Житомирської кондитерської фабрики (які представляють ТДВ "ЖЛ" та ЗАТ "Житомирські ласощі") сьогодні завершився компромісом: сторони таки погодили декілька пунктів і підписали меморандум. Зустріч відбувалась за участі мера Житомира Сергія Сухомлина, який ініціював такий формат перемовин та наполіг на відновленні роботи фабрики під керівництвом ТДВ "ЖЛ" – до тих пір, поки конфлікт не буде вирішений у суді.

  Як сказала гендиректор ТДВ "ЖЛ" Тетяна Горобець у коментарі UA1, домовленості - це був фактично вимушений крок після озброєного нападу на фабрику бандитів (в організації якого звинувачувалась інша сторона). Проте щоб уникнути силового протистояння та відновити роботу фабрики, було вирішено діяти виключно в юридичній площині.

  "Ніхто нічого не забув (силового захоплення фабрики - Ред.), забути це неможливо, але поки винесено за дужки. Ми повинні запустити фабрику, вона має випускати продукцію, місто має отримувати гроші в бюджет, люди повинні отримувати заробітну плату і якось годувати свої сім'ї. Це був вимушений крок (піти на переговори - Ред.), але така наша соціальна місія - у нас 1500 осіб, що працюють в Житомирі, 500 осіб працюють по всій Україні плюс контрагенти і дистриб'ютори, які зараз залишилися без продукції" – розповіла гендиректор "ЖЛ".

  При цьому вона зазначила, що зарплати працівникам виплачуються за "простій". Наразі ж буде запускатись виробництво продукції, яке було вимушено зупинене, та її збут згідно чинних контрактів. Натомість ЗАТ "Житомирські ласощі", як домовились, нібито просто контролюватиме цю діяльність.

  Юрист ТДВ "ЖЛ" розповів про власне 4 пункти, домовлені на цей момент:

  • проведення інвентаризації всіх активів ТДВ "ЖЛ" спільно зі стороною ЗАТ "Житомирські ласощі";
  • реалізація готової продукції, яка сьогодні знаходиться на складах фабрики, за діючими контрактами;
  • встановлення спільної охорони, куди будуть входити представники ТДВ "ЖЛ", ЗАТ "Житомирські ласощі" і Державної служби охорони.
  • залучення в якості незалежного спостерігача представника основного кредитора АТ "Укрексімбанк" для контролю за виробничою та фінансовою діяльністю підприємства.

  Як повідомлялось, поліція Житомира не може пояснити свою бездіяльність під час розбійного нападу на фабрику "ЖЛ", коли 30 грудня організована група невідомих осіб у масках увірвалась на територію Житомирської кондитерської фабрики "ЖЛ" та мародерствувала там. Збройний же напад на фабрику в ніч із 4 на 5 січня з очевидними ознаками розбою і бандитизму поліція кваліфікувала лише як "хуліганство" та відпустила нападників.

  Сам власник фабрики "ЖЛ" Ігор Бойко наголошує, що захоплення підприємства – це була спланована поліцейська операція, керована особисто міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим. А "на меморандум з бандитами довелось погодитись, щоб спала напруга". В організації ж рейдерського захоплення підприємства звинувачується нардеп Сергій Пашинський та його бізнес-партнер Сергій Тищенко.

  Нагадаємо, Мін’юст визнав незаконність дій щодо виключення ТДВ "ЖЛ" з Державного реєстру юридичних осіб та відновлення там ЗАТ "Житомирські ласощі" реєстрації 2010 року. 

  Теги : житомир «ЖЛ» "Житомирські ласощі"
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів