"Здай кров - врятуй бійця": студенти Могилянки стали донорами крові

  15 Червня, 2015 11:56
  Зібрані дози донорської крові будуть передані до військового клінічного госпіталю, а також для постраждалих унаслідок вибуху на нафтобазі під Києвом.
  Фото: UA1

  Сьогодні у 6-му корпусі Києво-Могилянської академії відбулась благодійна акція зі збору донорської крові "Крапля порятунку".

  Ініціатором заходу виступив МБФ "Волонтерська допомога" за підтримки Київо-Могилянської Академії, КНЕУ ім. В. Гетьмана, НПУ імені Драгоманова та Київського клінічного військового госпіталю, передає кореспондент UA1.

  За словами заступника начальника центу крові ЗСУ Андрія Собченка, ця акція є дуже корисною у поповненні запасів донорської крові для переливання пораненим бійцям із зони АТО.

  "Населення трохи забуває, що потреба донорської крові завжди залишається. На сьогоднішній день наших запасів поки вистачає, однак ми не знаємо, що нас чекає завтра. Якщо відбудеться загострення бойових дій - кров для переливання буде вкрай необхідною".

  Представник військового госпіталю підкреслив, що бійці все частіше потребують донорської допомоги. "Частину доз крові ми передаємо на схід мобільним лікарням, частину використовуємо для проведення операцій у військовому госпіталі" - зазначив Андрій Собченко.

  До акції забору донорської крові приєдналися студенти і працівники Києво-могилянської Академії. Студентка 2 курсу факультету соціології Вероніка вирішила здати кров уже втретє. "В мене найбільш ефективна перша група крові, і я подумала, якщо  в мене здорова кров і вона може врятувати чиєсь життя, то чому я маю стояти в стороні" - зазначила 18-річна студентка.


  девушка
  Студентка КМА здає кров
  Фото: UA1

  Загалом акцію підтримало біля двадцяти людей. Перш ніж здати кров, кожен доброволець проходив попередню перевірку на загальне самопочуття і безпечність складу крові - вже потім лягав на операційне донорське крісло. Після здачі крові на донорів чекав невеликий обід із чаю, води, гранатового соку та бутербродів для поповнення запасу сил.

  За словами організаторів, ця акція буде тривати впродовж трьох днів. Усі зібрані дози донорської крові будуть передані до військового клінічного госпіталю, а також для постраждалих унаслідок вибуху на нафтобазі під Васильковом.

  Теги : акція донори донорська кров
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів