Заступниця міністра фінансів заробила на ліквідації банку Клюєвих

  15 Грудня, 2015 17:26
  Раніше Оксана Маркарова виконувала обов’язки голови банку.
  Оксана Маркарова
  Фото з відкритих джерел
  Оксана Маркарова

  Структури, близькі до заступниці міністра фінансів Оксани Маркарової, встигли заробити на ліквідації банку "Актив-банку", що належав братам Клюєвам.

  Про це пишуть "Наші гроші", посилаючись на дані кількох справ у ЄДР судових рішень.

  Наголошується, що раніше "Актив-банк" був фінансовим осердям сонячного бізнесу братів Клюєвих, однак у 2013 році вони продали його структурам групи "ІТТ", основним власником якої є чоловік Маркарової Данило Волинець.

  Сама ж Маркарова до свого призначення заступницею міністра фінансів очолювала один із підрозділів "ІТТ" - інвесткомпанію "ІТТ-Інвест".

  Крім того, Маркарова була в.о. голови клюєвського "Актив-банку" з грудня 2012 по квітень 2013 року, членом спостережної ради цього банку була також і Наталя Яресько - до 14 квітня 2014 року).

  Зазначається, що після виходу Яресько та Маркарової зі спостережної ради "Актив-банку", змінився і склад засновників основного акціонера банку - ТОВ "Актив фінанси груп": там з'явились невідомі фізичні особи з Росії та останній голова правління банку Ігор Солнцев, який раніше очолював "Акорд банк" із групи "ІТТ".

  Втім, одразу після перепродажу банку він зіткнувся з фінансовими проблемами, а уже 13 червня 2014 року НБУ відніс "Актив-Банк" до категорії проблемних.

  2 вересня "Актив-банк" оголосили неплатоспроможним, а 3-го Фонд гарантування вкладів ввів тимчасову адміністрацію.

  Наразі банк ліквідовують.

  Однак, як свідчать дані із позовів ФГВ, за день до оголошення банку неплатоспроможним із нього вивели багатомільйонні ресурси - йдеться про переуступку кредитних та іпотечних зобов'язань перед "Актив-банком" компанії "Арбімаркет".

  Остання за права вимоги застав та кредитів на 23,3 мільйона гривень заплатила лише 5,8 мільйона.

  Наголошується, що дуже скоро "Арбімаркет" переуступив всі ці права компанії "ІТТ-менеджмент", яка належить ПрАТ "Інвесткомпанія "ІТТ-Інвест", президентом якої на той час була Маркарова.

  Теги : банк Мінфін сергій клюєв андрій клюєв
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів