Замовники убивства Гандзюк можуть уникнути покарання – адвокат

  5 Листопада, 2018 10:20
  За словами захисника, у разі відсутності ознаки замовності у провадженні поліції щодо виконавців буде неможливо притягнути до відповідальності замовників.

  Передача до суду справи проти виконавців нападу на активістку та чиновницю Херсонської міськради Катерину Гандзюк у її нинішньому вигляді унеможливить притягнення до відповідальності замовників убивства.

  Про це у коментарі Громадському сказала адвокат Гандзюк Євгенія Закревська.

  "Я хочу наголосити, що станом принаймні на вчора, цим виконавцям не було змінено підозру і не було додано ознаку замовності. Другий момент: якщо справу по виконавцях передадуть в суд, то з чого і де будуть брати докази, яким чином використають ці докази в провадженні СБУ, яка шукає замовників", – заявила вона.

  Як пояснила адвокат, у разі відсутності ознаки замовності у провадженні поліції щодо виконавців буде неможливо притягнути до відповідальності замовників, яких розшукують в межах іншого провадження, відкритого СБУ.

  "Вони не можуть бути двічі підозрюваними, чи двічі обвинуваченими. Вони можуть обвинувачуватися тільки один раз", – зазначила Закревська.

  За її словами, адвокати Гандзюк раніше направили клопотання про об'єднання цих справ до прокуратури Херсонської області та до Генпрокуратури.

  "Якщо це не буде зроблено, то я не бачу судової перспективи притягнення замовника до відповідальності. Просто передати справу по виконавцях до суду – це просто унеможливити в подальшому притягнення замовника", – наголосила адвокат.

  Закревська додала, що прокуратура Херсонщини уже відмовила в об'єднанні цих проваджень, від Генпрокуратури відповідь ще не надійшла.

  Напередодні керівник Нацполіції Сергій Князєв заявив про очікування, що затримані організатори нападу на Гандзюк у зв'язку з її смертю нададуть додаткові свідчення щодо того, чиє замовлення вони виконували.

  "Смерть Катерини – це наслідок зухвалого нападу, який стався на неї 31 липня цього року в Херсоні. Нагадаю, за цим фактом поліція затримала п'ятьох співучасників злочину, яких було заарештовано. Серед них – безпосередній організатор і виконавець", – нагадав глава Нацполіції.

  Також Князєв підкреслив, що "слідство майже завершене, вся доказова база зібрана", тому найближчим часом матеріали кримінального провадження передадуть до суду".

  "Якщо провина затриманих буде доведена – їм загрожує до 15 років позбавлення волі або пожиттєве ув‘язнення. Тобто що стосується організатора і виконавців – свою роботу поліція виконала", – заявив керівник Нацполіції.

  Нагадаємо, активістка, співробітниця Херсонської мерії Катерина Гандзюк, яку 31 липня облили сірчаною кислотою, померла в лікарні 4 листопада.

  Ввечері того дня біля будівлі Міністерства внутрішніх справ у Києві відбулася акція протесту, на якій вимагали знайти замовників убивства Катерини Гандзюк.

  Теги : ГПУ СБУ сергій князєв Катерина Гандзюк Євгенія Закревська
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів