Захур пов'язаний з переведенням в офшори грошей Лазаренка та Тимошенко – ЗМІ

  4 Квiтня, 2016 10:45
  Іноземні журналісти встановили причетність Мохаммада Захура до фінансових махінацій Лазаренка та Тимошенко.

  У 1998 році детектив поліції Британських Віргінських Островів Грем Макдауелл Сміт, діючи за дорученням української влади, отримав санкцію на обшук у місцевому офісі компанії Mossack Fonseca з метою збору інформації про компанії, трасти і трансакції, пов'язані з тоді нардепом Тимошенко, екс-прем'єром Лазаренком та наближеними до них особами.

  Про це йдеться в розслідувані міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів, проведеного на основі документів компанії Mossack Fonseca.

  Зазначається: в ордері на обшук було вказано, що оперативні заходи проводились "у зв'язку зі справою про шахрайство та розкрадання фінансів". Серед структур, які цікавили Сміта, були 2 компанії, що мали пряме відношення до Мохаммада Захура (британського мільйонера пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні – ред.) та могли використовуватися з метою переведення "брудних" грошей для Лазаренка, який у 1996-1997 роках очолював уряд.

  Підкреслюється: внутрішнє листування співробітників компанії Mossack Fonseca слабко прояснює ситуацію і містить чимало фактичних помилок: так, Лазаренка там названо прем'єр-міністром Росії, а в одному з листів сказано, що він "шахрайським способом позбавив Росію 140 мільярдів доларів, а 10 мільярдів дісталися йому особисто".

  Насправді йдеться про гучну затяжну справу щодо можливого шахрайства, пов'язану з компанією "Єдині енергетичні системи України", яка за часів прем'єрства Павла Лазаренка стала найбільшим імпортером природного газу в країну зі щорічним обігом у розмірі 10 мільярдів доларів.

  Як відомо, тоді прокуратура визнала сумнівним стрімкий успіх компанії та її засновників: Юлії Тимошенко, її чоловіка Олександра Тимошенка і друга їхньої сім'ї, Олександра Гравця – виникли підозри, що це стало можливим завдяки допомозі Лазаренка.

  Наголошується: коли в 1998 році українські слідчі встановили, що Тимошенко і Лазаренко активно використовували структури з Британських Віргінських Островів, були перевірені тисячі компаній, зареєстрованих в цій офшорній юрисдикції, включаючи компанії Мохаммеда Захура. Однак підтверджень того, що Захур причетний до шахрайства і підкупу в цій справі знайти не вдалось.

  Теги : корупція офшор Тимошенко Лазаренко Mossack Fonseca
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів