Забруднювачам довкілля легше заплатити податок, ніж уникати забруднення – Мінекології

  13 Березня, 2018 17:38
  У відомстві зазначають, що тепер оцінка впливу на довкілля і громадські обговорення будуть проходити до початку будівництва.

  В Україні забруднювачам довкілля дешевше заплатити податок, ніж удосконалювати свої підприємства.

  Про це на прес-конференції заявив міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, передає кореспондент UA1.

  "Сьогодні дешевше забруднювачам заплатити податок, ніж уникати забруднення. Дехто з великих підприємців говорить, що вони готові платити більше, але хочуть знати, що ці кошти підуть саме на природоохоронні заходи. Варто розуміти, що мета держави – не заробляти кошти на дрібних податках за рахунок забруднення навколишнього середовища", – зазначив Семерак.

  За його словами, в Україні запрацював Закон "Про оцінку впливу на довкілля", яким впроваджено нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля замість скасованої екологічної експертизи.

  "Стара система мала корупційні ознаки і призвела до того стану довкілля, який ми маємо. Зараз процедура стала зручнішою для інвесторів. Також ми зможемо уникнути тих історій, коли починається будівництво ферми, і виявляється, що це суперечить інтересам громади. При цьому інвестор уже витратив свої гроші. Тепер оцінка впливу на довкілля, а також громадські обговорення, будуть проходити до початку будівництва", – підкреслив  Семерак.

  Нагадаємо, раніше Генеральна прокуратура повідомила про підозру в хабарництві директору департаменту ПАТ "АК Київводоканал" та двом його спільникам. Чиновник через посередників налагодив злочинну схему вимагання коштів з не нарахування штрафів за скидання забруднюючих речовин в каналізаційну мережу стічних вод.

  Теги : Мінекології підприємства Остап Семерак забруднення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів