З України зникли два стратегічні бомбардувальники: пошуки веде ГПУ

  18 Серпня, 2015 16:59
  Літаки, які можуть переносити ядерну зброю, безслідно зникли зі складів ЗСУ.

  Генеральна прокуратура шукає, кому Міноборони за президентства Віктора Януковича продало два стратегічних бомбардувальники ТУ-95 МС.

  Про це стало відомо з ухвали Печерського райсуду Києва, розміщеної в Єдиному реєстрі судових рішень.

  ГПУ наразі вже отримала дозвіл суду на обшуки у всіх приміщеннях і на майданчиках концерну "Укроборонпром" та держпідприємстві "Миколаївський авіаремонтний завод". Також прокурори отримали доступ до документації, яка знаходиться в Центрі обліку надлишкового військового майна Збройних Сил України.

  В ГПУ разом з літаками шукають їх комплектуючі, техдокументацію та інші документи, пов'язані з реалізацією, оглядом, оцінкою, ремонтом, розукомплектуванням, зберіганням, оплатою послуг і транспортуванням.

  Наразі відомо, що бомбардувальники було продано у кінці 2013 року або у січні 2014 року.

  Зазначимо, що після розпаду СРСР в Україні було 23 стратегічних ядерних бомбардувальника Ту-95МС. Наприкінці 90-х влада в Києві передала Російській Федерації вісім літаків Ту-160, три Ту-95МС і 581 крилату ракету Х-55. Сума від продажу цих літаків пішла в рахунок сплати боргу за газ на суму 285 млн доларів США. Інші бомбардувальники Ту-95МС Міноборони переобладнало в літаки-розвідники і поставило на зберігання біля Миколаївського авіаремонтного заводу. 

  Теги : Міноборони ГПУ Ту-95
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів