З квітня 2016 року в Україні введуть абонплату за газ

  21 Грудня, 2015 13:24
  Навесні наступного року українцям зможуть додавати щомісячну абонплату за користування газовою мережею.
  Фото з відкритих джерел

  Голова "Нафтогазу України" Андрій Коболєв заявив, що, починаючи з  квітня 2016 року, українцям зможуть додавати щомісячну абонплату за користування газомережею, причому незалежно від кількості споживаного газу.

  В компанії зазначили, що згідно з підрахунками компанії, за наявності лише газової плити українці сплачуватимуть 17 грн/міс. і 29 грн/міс., якщо додатково встановлений газовий котел та пообіцяли за такого нарахування з тарифів вилучити такий складник, як за перекачування газу.

  Зазначимо, що за даними НКРЕ, згадана вартість, закладена у тариф, дорівнює 10,4% від "літньої" ціни (7,2 грн/куб. м), або 75 коп., тобто газ має подешевшати до 6,45 грн влітку і до 2,85 грн/куб. м взимку (зараз 3,6 грн).

  Підкреслимо, що абонплата передбачена законом про ринок газу, який набрав чинності в жовтні.

  Разом з тим, керівник енергопрограм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАНУ Валентин Землянський, говорячи про вигоду від цієї ініціативи, наголосив, що "абонплата вигідна для тих, хто опалює будинки газом (зараз 200 куб.м коштують 720 грн, а з абонплатою буде 599 грн), але вдарить по кишені власників газових плит, які не мають лічильників: їм доведеться сплачувати в місяць не по 21 грн за людину, а по 38 грн".

  НагадаємоМіністерство енергетики передало акції НАК "Нафтогаз України" Міністерству економічного розвитку і торгівлі.

  Теги : Нафтогаз газ тарифи НКРЕ Андрій Коболєв
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів