З кримського вишу звільнили професора за інакодумство

  15 Жовтня, 2015 17:19
  Професор Казарін заявив про фактичну стагнацію університетської науки в Криму.
  Володимир Казарін
  Фото з відкритих джерел
  Володимир Казарін

  Таврійська академія Кримського федерального університету ім. Вернадського (колишній Таврійський університет) звільняє професора, завідуючого кафедрою російської та зарубіжної літератури Володимира Казаріна.

  Про це він розповів в інтерв'ю російському виданню "Йод".

  Казаріну сказали, що він не пройшов вибори викладачів і наприкінці жовтня буде звільнений.

  Звільнити Казаріна зажадали представники окупаційної адміністрації після того, як професор на конференції в Празі заявив про те, що входження Криму до складу Росії "абсолютно спустошило освітнє поле Криму".

  "Цікаво, що про неблагополуччя вищої освіти в Криму я говорив публічно і регулярно понад рік, але звернули увагу на мої слова тільки після того, як я виступив на конференції у Празі. Ми повернулися в радянські часи, коли, з одного боку, Захід критикували і відкидали, а з іншого, за тим, що там відбувається, пильно стежили", - сказав Казарін.

  Він зазначив, що раніше в Криму було 93 виші, у Севастополі - 33. Серед них були відомі і сильні університети, такі як Державний медуніверситет імені Георгіївського і Кримський агротехнологічний університет.

  "Тепер система освіти в Криму більше схожа на велику казарму. Кількість вишів дуже сильно скоротили. У Криму залишився Кримський федеральний університет, інженерно-педагогічний університет, який створили кримські татари, і університет культури, мистецтв і туризму", - заявив Казарін.

  Зараз у Криму немає жодної програми міжнародного обміну. Якщо раніше до Таврійського університету приїжджали викладачі з Греції. Турції, був обмін з американськими та європейськими вишами, то зараз все це ліквідовано.

  Казарін розповів, що планує виїхати на материк і далі працювати в одному з українських вишів.

  Зазначимо, що Володимир Казарін - батько відомого українского журналіста Павла Казаріна.

  Теги : Крим виш освіта казарін професор
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів