Ярема визнаний головним ворогом української преси

  8 Червня, 2015 16:52
  У списку, який склали українські журналісти, фігурують також його попередник Олег Махніцький, олігархи Ігор Коломойський, Рінат Ахметов, Дмитро Фірташ та голова МВС Арсен Аваков.

  Інститут масової інформації та Незалежна медіа-профспілка України склали рейтинг ворогів української преси за останній рік. Прізвища рейтингу виявились дуже показовими.

  Перше місце щорічного антирейтингу "Вороги преси" розділили колишній генпрокурор Віталій Ярема та олігарх Ігор Коломойський.

  Перший не поспішав розслідувати злочини проти журналістів на Майдані. До слова, саме у цьому працівники ЗМІ звинувачують і "володаря" третього місця антирейтингу - Олега Махніцького, попередника Яреми, та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

  Коломойський став лідером цього рейтингу за цензуру у медіа-холдингу "1+1 media" та нецензурну лайку на адресу журналіста "Радіо Свобода" Сергія Андрушка під час висвітлення останнім конфлікту в "Укртранснафті".

  На другому місці рейтингу - Дмитро Фірташ за таку саму цензуру та "джинсу" у власних медіа, зокрема. на телеканалі "Інтер".

  За аналогічні "злочини" попав в список і Рінат Ахметов.

  Колишній заступник Авакова Сергій Чеботар опинився в рейтингу через скандал з побиттям журналістів біля маєтку, який належить його зятю.

  А колишній нардеп від "Свободи" Ігор Мірошниченко сам побив генерального директора НТКУ Олександра Пантелеймонова у березні 2014 року.

  Окрім цих ворогів преси, окремо журналісти визначили порушення прав робітників ЗМІ в ДНР, ЛНР та окупованому Криму.

  В ДНР та ЛНР за рік побитий 21 журналіст. 35 разів бойовики громили редакції, які відмовлялись з ними співпрацювати. Зафіксовані 80 випадків цензури. 64 журналісти були викрадені та знаходились в полоні бойовиків.

  В зоні АТО загинуло 8 журналістів, з яких 6 – росіяни.

  В Криму зафіксовані 37 фактів перешкоджань роботі журналістів, 37 випадків побиттів працівників ЗМІ, 32 випадки цензури, 13 фактів викрадення або незаконного утримання журналістів, а також 11 фактів нападів на редакції. Окремо виділені репресії проти кримськотатарських журналістів.

  .

  Теги : Коломойський Рінат Ахметов Інтер Фірташ Ігор Мірошниченко Віталій Ярема Чеботар
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів