Яценюк нагадав Росії долю нацистської Німеччини

  8 Травня, 2015 12:14
  Будь-який агресор неодмінно повторить долю гітлерівського режиму, впевнений прем'єр України.

  Війна Росії проти України є історичним злочином, а агресор, який зазіхає на чужі території, повторить долю гітлерівського режиму.

  Про це заявляє прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у зверненні до Дня пам'яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

  "Це була Перемога над підступним агресором, який розтоптав міжнародне право, глумився над договорами про дружбу, прагнув знищити півсвіту. Він закінчив військовим трибуналом", - сказав він.

  "Це дуже важливий урок Другої світової: будь-який агресор, який марить новими територіями, брязкає зброєю і нехтує волею народів, неодмінно повторить долю гітлерівського режиму", - наголосив Яценюк.

  За його словами, перемога стала можливою завдяки "колосальному напруженню сил народів, їх високому героїзму і нечуваним жертвам".

  Україна теж зазнала величезних втрат у тій війні і була серед країн-переможниць, попри намагання Росії приписати перемогу собі.

  "Історичним злочином є війна Росії проти України", - наголосив Яценюк. "Ветерани, які відстояли Вітчизну, не думали, що через 70 років після закінчення війни їм доведеться відправляти на захист України своїх онуків і правнуків. І отримувати посмертні нагороди за хлопців, які загинули у бою з російськими агресорами та їхніми найманцями", - зазначив він.

  "Мене вразило, як історія поєднала подвиг і трагедію однієї української сім’ї. Ветеран Другої світової війни полковник Іван Залужний втратив свого онука – лейтенанта Національної гвардії", - наголосив прем'єр.

  За словами Яценюка, "Східна Європа очікувала, що звільнення від нацизму принесе її народам свободу і справедливість, але отримала радянську окупацію, тоталітаризм і кайдани".

  "Перемога над нацизмом не принесла свободи і нашому народові – народ-переможець пережив повоєнний третій Голодомор та репресії. Тисячі сімей було депортовано в Сибір, нищилися інтелігенція і село, витравлювалася пам'ять про те, ким і якою ціною було здобуто Перемогу", - зазначив прем’єр.

  "Але ми пам’ятаємо про це завжди: про тих, хто розпалював війну і хто їм у цьому допомагав, про змову двох тиранів – Сталіна та Гітлера, і про мільйони людей, які винесли на собі цю страшну війну", - заявив Яценюк.

  Теги : Арсеній Яценюк День пам'яті та примирення нацизм агресія 8 травня перемога
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів