Вступна кампанія-2015: особливості та новації

  10 Липня, 2015 17:30
  Сьогодні в Україні стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів з деякими нововведеннями.
  Фото з відкритих джерел

  Сьогодні у вищих навчальних закладах розпочалась вступна кампанія. Її особливостями став "список пріоритетів" зі спеціальностей та автоматична система визначення рейтингового місця абітурієнта.

  Також стала можлива подача документів у виші в електронній формі на сайті ez.osvitavsim.org.ua, або ж, як звичайно, у паперовій – в самих ВНЗ. Документи можна подати до 18:00 31 липня. А тим абітурієнтам, які при вступі мають проходити співбесіду чи вступні іспити – до 24 липня.

  Загалом вступники одночасно можуть подати максимум 15 заяв: до 5 вишів, на три спеціальності в кожен. При цьому, абітурієнт може самостійно визначити їх пріоритетність. Наприклад, заява з пріоритетом №1 – найбільш бажаний варіант, №15 – найменш бажаний. Якщо вступник потрапив у ВНЗ на спеціальності, що знаходяться перші в списку його пріоритетів, заяви з нижчим рейтингом відміняються автоматично. Це цьогорічна новація від Міносвіти.

  Після завершення прийому всіх заяв автоматична система на підставі результатів ЗНО абітурієнтів визначає рейтингове місце та повідомить, чи потрапляє абітурієнт на бюджетні місця у ВНЗ та на які саме спеціальності.

  Додамо, що без здачі ЗНО у 2015 році мають право вступати мобілізовані цього року військовослужбовці. Також вступники, один із батьків яких був військовослужбовцем та загинув під час виконання службових обов'язків, мають право вступати у ВНЗ поза конкурсом протягом 3 років після закінчення школи.

  Рейтинговий список рекомендованих до зарахування виші мають опублікувати не пізніше 12:00 4 серпня, а на контрактні місця - не пізніше 15 серпня. Саме ж зарахування до ВНЗ на місця держзамовлення буде здійснюватись до 12:00 10 серпня (контрактникам – до 15 серпня).

  Для одержання консультацій із будь-яких питань щодо цьогорічної вступної кампанії Міносвіти відкрило спеціальну гарячу лінію – про це сьогодні на брифінгу повідомив міністр освіти і науки Сергій Квіт. Номери гарячої лінії: (044) 481-3215 та (096) 444-3086.


  Фото: http://espreso.tv/

  Теги : абітурієнти вступна кампанія
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів