Войціцька: Коломойський має намір "викачати" з "Укрнафи" 80 млрд грн

  13 Квiтня, 2016 11:36
  Нардеп від "Самопомочі" заявила, що Коломойський розглядає "Укрнафту" як можливість шантажувати державу.

  Нардеп від "Самопомочі" Вікторія Войціцька в інтерв’ю "Новому времени" заявила, що олігарх Ігор Коломойський всіма доступними методами намагається вивести з "Укрнафти " якомога більше фінансів.

  "Коломойський не зацікавлений в тому, щоб втратити таке грошове джерело, як "Укрнафта". Він не хоче втрачати контроль над потоками, які вона генерує, тому для нього важливо, щоб вона залишалася на плаву. З іншого боку, метою Коломойського залишається витягнути якомога більше грошей з неї - понад 18 млрд грн через його структури були виведені тільки за минулий рік (за внутрішніми операціями 10 млрд грн, а ще він прогнав через експортні операції 8 млрд грн – продавав феросплави свого заводу через "Укрнафту")", - йдеться в заяві.

  Крім того, вона наголосила, що іншою метою олігарха є  "контроль над видобутком, нафтою і нафтопродуктами, тому що у нього в структурі є і заправки, і нафтопереробний завод".

  "Він (Коломойський – ред.) заробляв на різниці в ціні між ринковою вартістю нафти і вартістю нафти "Укрнафти", яка продавалася на так званих аукціонах. Це була ще одна схема з виведення грошей з Укрнафти, коли він через контрольовану біржу продавав нафтопродукти Укрнафти з дисконтом мінімум 15% Кременчуцькому НПЗ, де він мажоритарний акціонер, а держава – міноритарний. І на цьому він заробляв маржу ", - підкреслила нардеп.

  Водночас Войціцька зазначила, що крім усього іншого, Коломойський розглядає "Укрнафту" як "можливість шантажувати державу через його улюблену тему: тому, що йому нібито заборгували 10 млрд куб м газу, який у нього забрали і який зараз повинні повернути, тільки не за старою регульованою низькою ціною, а за ринковою - він вважає, що ці 10 млрд куб. м потрібно помножити на сьогоднішню ціну, тобто близько 8 тис. грн за 1 тис. куб. м, і виходить 80 млрд грн. І поки він 80 млрд грн не викачає з компанії, він не заспокоїться".

  Як відомо, Коломойському можуть "пробачити" 15-мільярдний борг "Укрнафти".

  Теги : Коломойський укрнафта Самопоміч Войціцька
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів