Влада заважає українським заробітчанам працевлаштовуватись легально – експерт

  27 Березня, 2018 13:29
  За словами експерта, влада має зрозуміти, що в сучасних економічних умовах "українці їхали, їдуть і будуть їхати на заробітки".

  Українські трудові мігранти з часом стануть емігрантами, адже іноземні компанії зацікавлені у тому, щоб підписати з ними тривалий контракт з перспективою залишитись за кордоном.

  Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник під час прес-конференції "Українські трудові мігранти – найбільший інвестор в економіку залишається непомітним та незахищеним", передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  "За минулий рік Польща видала 1 мільйон 700 тисяч запрошень на роботу. Офіційно через компанії по працевлаштуванню до Польщі виїхало 12 400 людей. Ми припускаємо, що частина не скористалась запрошеннями. Але статистика свідчить про те, що більшість користуються послугами сірих компаній або відвертих шахраїв", – розповів він.

  Експерт стверджує, що влада наразі ускладнює ведення бізнесу для легальних компаній-посередників з України, але спрощує ліцензійні умови для іноземних компаній.

  Це призведе до того, що українські трудові мігранти з часом стануть емігрантами, адже іноземні компанії зацікавлені у тому, аби рекрутувати українців на постійній основі і підписати з ними тривалий контракт з перспективою залишитись за кордоном, впевнений Воскобойник.

  За його словами, влада має зрозуміти, що в сучасних економічних умовах "українці їхали, їдуть і будуть їхати на заробітки". Тому, наголошує експерт, необхідно створити зручні умови для легальних поїздок трудових мігрантів, адже у світі існує значний попит на українських працівників.

  Він додав, що в Україні немає великих компаній посередників. Це здебільшого маленькі підприємства, які повинні отримати ліцензію. Експерт вважає, що потреби у ліцензіюванні такої діяльності немає.

  Він також запропонував владі звернути увагу на модель, яку використовують у Польщі.

  "Коли компанія хоче займатись працевлаштуванням людей за кордоном, вона просто повідомляє про це державі. Не потрібні ліцензійні умови чи важелі впливу на цей бізнес", – підкреслив Воскобойник.

  Нагадаємо, раніше голова експертно-аналітичної ради Українського аналітичного центру Борис Кушнірук заявляв, що трудові мігранти є суттєвою складовою української економіки.

  Теги : Польща Україна влада заробітчани
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів