Влада України не бореться з корупцією та гальмує реформи – ЗМІ

  8 Лютого, 2016 13:08
  Авторитетне британське видання Financial Times опублікувало матеріал, в якому наголошує на тотальній корупції та відсутності верховенства права в Україні.
  Фото з відкритих джерел

  Остання політична криза в Україні оголила саму суть викликів, що стоять наразі перед країною.

  Про це в коментарі щодо звільнення Абромавічуса з посади міністра економрозвитку пише Financial Times.

  Зазначається: звільнення Абромавічуса показало нездатність України, навіть через 2 роки після Революції гідності, побороти корупцію та встановити верховенство права.

  Видання наголошує, що за 2 роки уряду України таки вдалось провести кілька важливих технічних реформ: оновити механізм державних закупівель та реорганізувати поліцію за грузинською моделлю, однак глибші зміни, необхідні для встановлення верховенства закону, здійснюються набагато повільніше.

  Зазначається: відсутність значних змін у війні на Донбасі дозволяє громадськості зосередити увагу на цій невдачі, а звільнення міністра економіки дало нову силу закликам реорганізувати Кабмін або навіть провести позачергові парламентські вибори.

  Підкреслюється, що запланована на весну "чистка" Кабінету міністрів дійсно може принести користь, особливо якщо поєднати її з переглядом коаліційної угоди, яка повинна включити в себе чіткий покроковий графік здійснення реформ. В той час як дострокові вибори тільки відберуть життєво важливі ресурси й час без будь-якої гарантії створення більш кваліфікованого уряду та парламенту.

  Разом з тим, наголошується, що міжнародні кредитори, такі як МВФ, зробили реформи обов'язковою умовою подальшої фінансової підтримки Києва, у зв'язку з чим створене в минулому році Антикорупційне бюро має негайно вжити оперативних заходів.

  Крім того, акцентується увага на необхідності більш широких правових реформ, в т.ч. створення незалежної судової влади та прискорення приватизації, яка повинна усунути корупціонерів від керівництва державними підприємствами.

  Як наслідок, підбиває підсумки видання, вся проєвропейська еліта України повинна відкласти вбік жадібність, ворожнечу і особисту вигоду, які стали характеристикою країни, і нарешті почати працювати над створенням системи, що дозволяє всім громадянам процвітати в умовах свободи, адже нездатність до цього грає на руку Кремлю, який прагне повернути Україну до сфери свого впливу.

  Теги : Абромавічус реформи поліція Кремль мінекономіки Кабмін Financial Times
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів