Влада на місцях дедалі частіше створює "ручні" правоохоронні органи – правозахисник

  18 Квiтня, 2018 12:35
  За словами правозахисника, такі формування створюються і фінансуються місцевою владою, аби виконувати її завдання.

  Місцева поліція в громадах виправдовує появу "ручних" правоохоронних органів, які створюються під виглядом громадських формувань, необхідністю забезпечувати громадський порядок.

  Про це під час брифінгу заявив правозахисник, координатор кампанії "Ні поліцейській державі" Богдан Чумак, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  По факту, як стверджує правозахисник, такі формування створюються і фінансуються місцевою владою, аби виконувати її завдання.  

  "Влада на місцях створює власні силові структури. Виходить так, що платники податків сплачують гроші і фінансують місцевих князьків, які хочуть мати свою силову структуру. Ці "силовики" допомагають розганяти акції протесту, "кошмарити" громадських активістів тощо", – наголошує Чумак.

  За його словами, такі організації в Україні почали створюватись із 2015 року і нині їх близько 50.

  "За законом, такі формування, які стають комунальними підприємствами, не мають права на спецзаходи. Але в законодавстві є шпарина. Заборонити працівникам комунальних підприємств носити із собою кийки не можна. Також інколи вони отримують дозволи на "гумостріли" самостійно. До того ж, серед цих "правоохоронців" багато колишніх військових та поліцейських. Для них не проблема отримати зброю", – підкреслив правозахисник.

  Нагадаємо, у 2017 році 2386 осіб звернулися до медичних установ через тілесні ушкодження, які вони отримали під час проведення тортур з боку правоохоронців.

  Теги : правоохоронці громадські організації влада
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів