Військова прокуратура оприлюднила свідчення проти Лихоліта

  3 Липня, 2016 15:55
  Головна військова прокуратура оприлюднила свідчення, за якими для Лихоліта було обране утримання під вартою.

  Головна військова прокуратура оприлюднила свідчення, на яких ґрунтувалося обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для екс-начштабу батальйону "Айдар" Валентина "Баті" Лихоліта.

  При цьому зазначається: "Обраний Ліхоліту запобіжний захід ґрунтується на доказах, отриманих під час судових засідань по інших справах по подіях не тільки 2014, але і 2015 років".

  Так, за показаннями одного з підозрюваних, "ввечері 30.07.2014 за командою "Баті" – Лихоліта був вишикуваний особовий склад батальйону "Айдар", поруч стояв "Рубіж" – Радченко. При цьому "Батя" – Лихоліт сказав, що необхідно поїхати на зачистку до міста Сєвєродонецьк. В подальшому "Рубіж"-Радченко з бажаючих відібрав близько 10 осіб. Дані особи поїхали до Сєвєродонецька, а саме до офісу депутата Сєвєродонецької міської ради громадянина С. В кабінеті громадянина С. "Батя" – Лихоліт разом з "Рубіжом"-Радченком обговорювали деталі нападів на домоволодіння мера міста та його двох заступників".

  Крім того, це й же підозрюваний наголошує, що "вранці 01.08.2014 на капоті одного із автомобілів в ангарі за місцем базування батальйону "Айдар" (далі – "висота" – ред.) були розкладені грошові кошти, здобуттів в ході нападів, більше 10 рівних частин, а також речі, якими заволоділи нападники. Боєць батальйону "Айдар" привіз на "висоту" Батю, а бійці, які були присутні в ангарі, доповіли Баті про події, що мали місце вночі. Після цього Батя наказав кошти поділити між собою, а майно роздерибанити. Батя отримав таку ж частку, як інші".

  Також він зазначив, що "троє потерпілих утримувались в підвальному приміщенні ковбасного цеху в селі Половинкіно Старобільського району Луганської області, а "Рубіж"-Радченко неодноразово проводив допити цих осіб".

  Разом з тим, у військовій прокуратурі наголошують, що "свідок 5 показав: постійно до бази батальйону "Айдар" в Половинкіно під керівництвом Лихоліта бійці приганяли автомобілі, які безпідставно відбирали у громадян", а за словами т.зв. "свідка 6", Лихоліт пропонував йому вбити двох військовослужбовців з числа батальйону "Айдар" в обмін "на допомогу в отриманні українського громадянства".

  Крім того, один з потерпілих показав, що "неодноразово спілкувався з Батею за допомогою мобільного зв’язку щодо повернення йому мисливської зброї та документів, які були викрадені під час нападу 23.08.2014", при цьому, наголошуючи, що "Батя обіцяв допомогти з поверненням вищевказаних речей, якщо [потерпілий] допоможе із фінансуванням його передвиборчої кампанії щодо виборів народних депутатів до Верховної Ради України, яка відбувалась у вересні- жовтні 2014 року".

  Нагадаємо2 липня ввечері Апеляційний суд Києва відпустив екс-начштабу батальйону "Айдар" Валентина "Батю" Лихоліта на поруки нардепів – Семена Семенченка, Єгора Соболєва, Ігора Мосійчука та Андрія Лозового.

  Теги : військова прокуратура Айдар
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів