Військова прокуратура не знайшла у нападі силовиків на журналістів кримінального порушення

  7 Сiчня, 2016 12:34
  Військові закрили справу про застосування сили працівниками СБУ до журналістів.
  Фото з відкритих джерел

  Військова прокуратура закрила кримінальну справу про перешкоджання працівниками СБУ журналістам, яку порушили після нападу силовиків на знімальну групу програми "Схеми" у жовтні 2015 року.

  Про це із посиланням на адвокатів програми пише "Радіо Свобода".

  За їхніми словами, справа була закрита 31 грудня 2015 року через "відсутність у діянні військовослужбовців Служби безпеки України складу будь-якого кримінального порушення".

  "Військовослужбовці Служби безпеки України не усвідомлювали, що своїми діями перешкоджають законній професійній діяльності журналістів, умислу на пошкодження відеокамери не мали, а тому в діях останніх відсутній склад злочину, передбачений частиною 1 статті 171 Кримінального кодексу України", – йдеться в постанові військової прокуратури.

  Водночас адвокат програми запевнила, що має оскаржувати постанову.

  Своєю чергою, експерти вже назвали постанову прокуратури протизаконною.

  "Слідство вважає, що в діях співробітників СБУ формально містяться ознаки діяння, передбаченого Кримінальним кодексом, але через малозначність вони не становлять суспільної небезпеки. Такий висновок є неправомірним, бо посягання на особисту свободу і свободу слова не можуть бути малозначними і суспільно безпечними. Слідство, встановивши, що до журналістів були застосовані фізичний вплив та заходи примусу, не зазначило законних підстав для їх застосування. За законом, їх застосовують при скоєнні правопорушень, а в даному випадку таких підстав не було", – наголосила медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Віра Крат.

  При цьому Крат підкреслила: правоохоронці знали, що постраждалі є журналістами, адже знімальна група "Схем" неодноразово представлялася.

  Нагадаємо, 14 січня у Печерському районному суді Києва має продовжитися судове засідання щодо адміністративної справи про перевищення службових повноважень начальником служби охорони пропускного режиму СБУ, який брав участь в інциденті з журналістами програми "Схеми".

  Як відомо, суд визнав законним довічний вирок Пукачу.

  Теги : військова прокуратура СБУ суд військові постанова постраждалі напад силовики журналісти
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів