Викрито новий злочин Фірташа

  22 Грудня, 2015 17:43
  МВС підозрює бізнесмена в розтраті 10 мільярдів гривень "Надра банку".
  Фото з відкритих джерел

  Національна поліція розслідує злочин, скоєний колишнім топ-менеджментом банку "Надра", спільно з його власниками - заволодіння держкоштами НБУ в розмірі 10,4 млрд гривень.

  Про це стало відомо з ухвали Печерського суду Києва від 16 грудня 2015 року, повідомляє "Перша інстанція".

  Головне слідче управління Національної поліції підозрює "колишніх посадових осіб, власників і керівників ВАТ "Комерційний банк "Надра".

  Наголошується, що протягом 2008-2014 років посадові особи фінустанови заволоділи грошима, наданими йому у якості рефінансування на загальну суму 10,4 млрд гривень.

  Підкреслюється, що в своєму зверненні до суду поліція просила про доступ до документів, пов'язаних з отриманням рефінансування, їх подальшого використання, повернення. Слідчі хочуть отримати накази про призначення, функціональних обов'язках, посадових інструкціях посадових осіб банку, які виконували програму рефінансування.

  Клопотання було задоволене.

  Як відомо, раніше міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомляв, що Нацполіція розслідує два кримінальних провадження, безпосередньо пов'язаних з Дмитром Фірташем: одне з них стосується групи компаній Ostсhem - з приводу збитків державі на 5,742 млрд гривень, інше- неповернення кредиту рефінансування банком "Надра".

  "Зараз ще йдеться і про банк "Надра", де є особисто ним підписана і не виконана гарантія на мільярди гривень. Гроші, як ви знаєте, з цього банку були виведені, величезна кількість людей по всій країні постраждала, і бюджет отримав величезну пробоїну. Тому ми дуже серйозно ставимося до цього провадження", - заявив тоді Аваков.

  Нагадаємо, у червні 2015 року НБУ відкликав банківську ліцензію і ліквідував ПАТ "КБ "Надра", майже 90% фінустанови належить "Центрогаз Холдинг GMBH", пов'язаного з бізнесменом Дмитром Фірташем: в лютому цього року "Надра" визнали неплатоспроможною. 

  Теги : розслідування МВС розтрата Арсен Аваков Фірташ нбу банк надра національна поліція тимчасова адміністрація
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів