Викрадені з банку Пшонки гроші опинилися у фонді Гонтаревої

  4 Листопада, 2015 13:51
  А це – 4,7 млн доларів.
  Фото з відкритих джерел
  Фото з відкритих джерел

  Виведені зі збанкрутілого БГ Банку облігації на суму 4,7 млн доларів після декількох перепродажів були куплені інвестиційним фондом ICU, серед власників якого значилась Валерія Гонтарева – до призначення на посаду голови НБУ.

  Про це йдеться у розслідуванні програми "Наші гроші".

  Зазначається, що увесь ланцюг операцій з цінними паперами, проданими БГ Банком підставним структурам лише за 8,3 тисячі гривень, надали в Нацкомісії регулювання цінних паперів і фондового ринку на запит народного депутата Сергія Мушака.

  Наголошується, що виведення цих грошей розпочалося ще 4 листопада 2014 року. Тоді банк, що входив у зону інтересів сина екс-генпрокурора Віктора Пшонки, продав ці облігації внутрішнього державного займу компанії "Тера Інвест" з групи "Перспектива", заснованій структурами дніпропетровських бізнесменів Сергія Антонова та Ірини Філіпської.

  Вже 10 листопада папери було перекинуто на інші структури з групи Антонова та Філіпської ("Фондовий актив", "Центральний брокер") і зрештою у той самий день продано також за безцінь підставній компанії "Калина трейд".

  Своєю чергою, "Калина трейд" продала облігації вже за ринковою ціною (70 млн гривень).

  Ця компанія заснована Дмитром Гірніченком, знайомим Вадима Дратвера – екс-заступника голови правління БГ Банку, який власне і розпочав виведення цих грошей з банку. У матеріалах Державної фіскальної служби "Калина трейд" фігурує як "ймовірна податкова яма".

  Покупцем цих облігацій за 70 млн гривень і стала компанія "Інвестиційний капітал – Фонд облігацій" з групи ICU, співвласницею якої була Валерія Гонтарева до призначення головою НБУ.

  Продаж БГ Банком ліквідних цінних паперів за безцінь, тобто виведення активів з фінустанови напередодні краху, розслідується слідчими у кількох кримінальних провадженнях, однак те, що всі учасники ланцюга були заздалегідь повідомлені про схему щодо виведення облігацій, наразі не доведено.

  У групі "Перспектива" спілкуватися з журналістами відмовилися.

  В компанії ICU повідомили, що не коментують індивідуальних угод.

  Теги : нбу гонтарева Віктор Пшонка Артем Пшонка БГ Банк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів