Верховна Рада перейменувала УПЦ МП

  20 Грудня, 2018 14:34
  Капелани Російської православної церкви не зможуть служити в українському війську та бути представлені на лінії фронту.

  Верховна Рада України ухвалила перейменування Української православної церкви Московського патріархату на Російську православну церкву.

  Відповідне рішення прийняли у контексті внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" 20 грудня.

  За перейменування проголосувало 240 депутатів із зареєстрованих 289.

  "Церква, центр якої знаходиться в державі-агресорі, повинна мати у своїй назві повну назву тієї церкви, якій підпорядкована", – наголосив нардеп від БПП Олександр Бригинець.

  Він додав, що священики РПЦ не зможуть бути представлені у військових підрозділах та на лінії фронту військових частин.

  Згідно з текстом закону, перейменування має відбутися упродовж 3 місяців. Якщо перейменування не виконають за 4 місяці – буде анульовано статут церковної організації в частині положень, що стосуються назви.

  Спікер парламенту Андрій Парубій переконаний, що ухвалені рішення "допоможуть українській церкві здобути ширшу підтримку в Україні".

  Нагадаємо15 грудня у результаті Об’єднавчого собору Предстоятелем помісної православної церкви в Україні митрополитом Київським і всієї України було обрано колишнього митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка).

  Вселенський патріарх Варфоломій привітав його з обранням та запросив для співслужіння та отримання Томосу про автокефалію (незалежності) української церкви 6 січня.

  Митрополит Київський і всієї України Епіфаній наголосив, що нині відбувається перехід священиків Московського патріархату до єдиної української церкви.

  Як повідомлялося, у Путіна заявили, що готові прийняти усіх священиків Московського патріархату, котрі "потерпіли за віру в Україні".

  Теги : Верховна Рада Андрій Парубій олександр бригинець рпц
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів