Введена автоматична фіксація порушень ПДР

  14 Липня, 2015 18:36
  Будь-яке вилучення водійських прав віднині відбуватиметься тільки через суд.

  Верховна Рада прийняла в цілому урядовий законопроект № 2562, який удосконалює відносини осіб та представників держави у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. 

  За рішення проголосували 267 нардепів.

  Основні положення нового закону наступні:

  1. вводиться автоматична фіксація порушень правил дорожнього руху за допомогою технічних засобів фото - і відеофіксації.

  2. адміністративну відповідальність за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, будуть нести власники транспортних засобів, незалежно від того, хто скоїв правопорушення.

  3. збільшується час адміністративного затримання особи з 3 до 24 годин за підозрою працівника ДПС, що особа вчинила правопорушення, за яке передбачається адмінарешт.

  4. якщо правопорушник протягом 3 днів сплатив 50% штрафу, постанова про стягнення вважається виконаною. Якщо штраф не буде сплачений протягом 30 днів, буде застосована пеня, яка складе подвійний розмір штрафу.

  5. якщо штраф і пеня не будуть оплачені, правопорушник буде автоматично позбавлений права керувати транспортними засобами на 6 місяців. І це не звільнить від обов'язку сплатити штраф та пеню.

  6. будь-яке вилучення водійських прав відбувається тільки через суд.

  7. вводяться "штрафні бали". Кожному водієві кожен рік буде нараховуватися 150 балів. При фіксації порушень в автоматичному режимі від загальної кількості балів вираховуватимуть кількість балів, передбачених Особливою частиною Кодексу про адміністративні порушення. Лише після вичерпання "балів" на правопорушника буде накладатися реальний штраф.

  7. у справах про правопорушення, зафіксовані в автоматичному режимі, обов'язок доказування, що автомобілем керував не власник авто, або автомобіль чи номерний знак були вкрадені, покладається на власника авто. Раніше це мав робити інспектор ДПС.

  Теги : порушення штрафи ПДР
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів