В Україні зросла кількість нападів на журналістів та активістів – доповідь ООН

  14 Березня, 2019 11:47
  В ООН припускають, що здебільшого виконавцями нападів були представники ультраправих організацій.

  З початку 2018 року правовики задокументували 168 порушень свободи думки і поглядів, релігії, мирних зібрань тощо.

  Більшість нападів на журналістів та активістів були безкарно здійснені ультраправими організаціями, йдеться у доповіді в ООН.

  В організації пояснюють, що ці напади створили атмосферу залякування, що впливає на здатність і готовність людей відкрито обговорювати суспільно значущі питання, насамперед – виражати свою незгоду з політикою або побоювання щодо політики.

  Серед нападів на журналістів були й такі, що вчинялися перед камерою, однак правоохоронці часто ігнорували порушення, не реєструючи за чинним законодавством.

  В ООН також згадали про кілька випадків, коли суди надавали прокуратурі доступ до персональних даних журналістів-розслідувачів, і назвали це "актами залякування".

  Крім того, органи влади продовжували застосовувати широке і непослідовне тлумачення "державної зради" щодо медійників, блогерів за публікацію начебто "антиукраїнського" контенту.

  Напади на активістів, задокументовані ООН, закінчилися щонайменше двома смертями.

  Незважаючи на створення Спеціальної парламентської слідчої комісії, розслідування нападів не просувається, додають в організації.

  Водночас Організації Об’єднаних Націй зафіксувала 34 напади і залякувань з участю ультраправих груп. Лише невелика кількість з них нині розслідується.

  "УВКПЛ задокументувало випадки, коли, незважаючи на достатню присутність поліції, органи влади не затримали правопорушників", – пишуть спостерігачі.

  Ще 9 випадків порушень стосується переслідування активістів, пов’язаних з політичними партіями чи організаціями: залякування, фізичні напади, спроби примусово ввійти у житлові приміщення тощо.

  В ООН стурбовані зростанням законодавчих ініціатив, якими пропонуються обмеження свободи об’єднання, таких як пропозиції, спрямовані на запровадження додаткових вимог до громадських організацій щодо звітності, електронного декларування для антикорупційних активістів усупереч рекомендаціям Венеційської комісії.

  Упродовж року організація також зафіксувала 17 порушень права на свободу мирних зібрань, здебільшого зібрання учасників із альтернативними поглядами. У багатьох випадках поліція не забезпечила безпеку громадян, а навпаки – затримувала самих учасників мітингів.

  Щонайменше у 7 епізодах виконавцями нападів були представники ультраправих організацій.

  Нагадаємо, журналіст Денис Бігус прокоментував заяву генпрокурора Юрія Луценка про те, що він нібито "зламав коди дисків" з матеріалами справ ГПУ про розкрадання в оборонній сфері для свого журналістського розслідування.

  Теги : ООН свобода слова активісти напад журналісти
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів