В Україні за домашнє насильство, примусовий шлюб або секс будуть саджати за ґрати

  11 Сiчня, 2019 09:36
  Відмова потерпілого від обвинувачення проти свого ґвалтівника не буде причиною для закриття провадження.

  В Україні набув чинності закон про введення кримінальної відповідальності за домашнє насильство, примус до шлюбу чи сексу.

  Відповідний закон був прийнятий Верховною Радою ще у грудні 2017 року та набув чинності через рік після публікації.

  Головною метою документу є запобігання насильству проти жінок та домашнього насильства і боротьба з ними, згідно зі Стамбульською конвенцією.

  Встановлено, що примус до шлюбу чи сексу відтепер каратиметься піврічним арештом або обмеженням/позбавленням волі до 3 років.

  Домашнє насильство закон визначає як умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо нинішньої або екс- дружини/чоловіка. Порушників каратимуть громадськими роботами від 150 до 240 годин, піврічним арештом або обмеженням чи позбавленням волі до двох років.

  Особі, що вчинила домашнє насильство, суд може заборонити перебувати у домі з потерпілим або заборонити наближатися на певну відстань від дому/квартири. Заборона діє на телефонні розмови чи контакти через третіх осіб.

  Відтепер підстави для закриття кримінального провадження проти домашнього ґвалтівника не будуть залежати від відмови потерпілого від обвинувачення.

  Примус до сексу, згідно з чинним ККУ, з шантажем, пов’язаним зі службою тощо, передбачає штраф у розмірі 17 тис. гривень або обмеження волі до 2 років.

  Водночас, закон вводить нове поняття "добровільної згоди", факт "проникнення" як розмежування між зґвалтуванням та іншими формами сексуального насильства.  

  Нагадаємо, з 1 січня 2019 року в Молдові набув чинності закон, який забороняє продаж та використання пластикових пакетів завтовшки 50 мікронів та більше.

  Теги : закон українці насильство Стамбульська конвенція
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів