В Україні перед виборами посилився тиск на активістів – ООН

  13 Березня, 2019 07:46
  Напади на представників громадянського суспільства в Україні "створили атмосферу залякування", констатують в ООН.

  Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) зафіксувало в Україні тенденцію до збільшення кількості нападів і погроз, спрямованих на представників громадянського суспільства, напередодні президентських та парламентських виборів.

  Про це йдеться у доповіді Управління, передає DW.

  Дослідження, яке проводилося з початку 2018-го до 15 лютого 2019 року, задокументувало 164 порушення на підконтрольних українському уряду територіях.

  За цей рік і півтора місяці, констатують в УВКПЛ, кількість нападів і погроз на представників громадянського суспільства в Україні зросла. Як приклад згадується, зокрема, вбивство активістки Катерини Гандзюк.

  "Ці напади створили атмосферу залякування, що впливає на здатність і готовність людей відкрито обговорювати суспільно значущі питання, насамперед – виражати свою незгоду з політикою або побоювання щодо політики", – наголошується в доповіді.

  При цьому, зауважують в УВКПЛ, більшість таких нападів не розслідується, до того ж нерідко правоохоронці й самі вдаються до утисків, як, наприклад, у справі з доступом до персональних даних журналісток Христини Бердинських та Наталії Седлецької.

  Нагадаємо, міжнародна правозахисна організація Freedom House закликала Верховну Раду продовжити роботу Тимчасової слідчої комісії з розслідування нападів на громадських активістів в Україні після завершення дії її мандату.

  Теги : ООН активісти напад права людини журналісти президентські вибори парламентські вибори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів