В офіс власника "Антошки" прийшли з обшуком

  31 Липня, 2015 14:15
  Владислав Бурда, почесний консул Словенії в Одесі та син відомого "знатока" Бориса Бурди, викликав на допомогу нового начальника УМВС в Одеській області Гіоргі Лорткіпанідзе.
  Магазин
  Магазин "Антошка" в центрі Одеси

  В Одесі – скандал зі спробою обшуку в офісі RedHead Family Corporation, власником якої є Владислав Бурда.

  Подробиці Бурда написав у своєму Facebook.

  29 липня, о 9.30, в офіс прибула група –  слідчих з Головного слідчого управління МВС Києва під керівництвом слідчого Гончара.

  За словами Бурди, припис на обшук, виданий Печерським судом Києва, "було виписано на всі наші компанії у кримінальній справі, до якої ми не маємо стосунку й ніколи з ним не ознайомлювалися".

  Що це за справа, він не повідомив, проте зазначив, що по ній вже проводилися обшуки на інших одеських підприємствах, які він також не назвав.

  "Увірвалися відразу і бігом до каси з кувалдою. Вилучили гроші, касові книги і навіть чекові книжки. Витягли сервер на середину кімнати. І почали йти по кабінетах", - написав Бурда.

  Після того, як про обшук був проінформований губернатор області Михайло Саакашвілі, в офіс прибув представник губернатора. Він домовився зі слідчими, що ті не будуть нічого вивозити без рішення суду і обшукувати особистий кабінет Бурди, який має дипломатичний імунітет як почесний консул Словенії.

  Однак під вечір, після від'їзду представника губернатора, обшук кабінету продовжили, пославшись на дзвінок з Києва.

  Бурда викликав на допомогу одеських євромайданівців, телевізійників і особисто начальника УВС області Лорткіпанідзе. Після суперечок, обшук кабінету до ранку 30 липня все-таки завершили.

  На сьогоднішній день грошові кошти та сервер знаходяться в кабінеті Лорткіпанідзе, який пообіцяв не видавати їх без рішення суду про вилучення та присутності представника компанії Бурди.

  Бурда вважає, що ці події є аналогією спроби захоплення очолюваної ним компанії у 2011 році. Він стверджує, що тоді за "наїздами" стояли люди екс-генпрокурора Віктора Пшонки та "різні наближені до сім'ї Януковича люди".

  Бурда повідомляє, що вилучення чекових книжок унеможливлює виплату зарплати 2300-м співробітникам його компанії.

  Обшук у Бурди підтвердив у своєму Facebook і Марк Гордієнко, один з керівників одеського Євромайдану, який допомагав захищати офіс компанії. Він назвав замовників "наїзду" – це Григорій Мамка, начальник головного слідчого управління МВС, і Дмитро Бут, заступник керівника Головного слідчого управління МВС.

  За його словами, Мамка і Бут чотири місяці вимагали у "Антошки" 300 тис. доларів, а потім "прислали гастролерів". Гордієнко пов'язує таку увагу київських слідчих до однієї з найвідоміших компаній регіону з перекриттям митних схем в Одесі, з яких ті годувалися раніше.

  Відзначимо, що компанія RedHead Family Corporation раніше іменувалася "Європродукт". Заснована в 1994 році. Компанія має філії в найбільших містах України і три напрямки бізнесу: дистрибуція дитячих товарів, роздрібна мережа дитячих супермаркетів ("Антошка", "Мега-Антошка", "Тошка", "Казка Нова") і мережа дитячих бутиків "Даніель".

  У 2014 році АМКУ дозволив кіпрській компанії Big Energy Retail Holding limited придбати 100% статутного капіталу ТОВ "Торгова фірма" Антошка ". Інші кіпрські фірми отримали контроль над понад 50% голосів у статутних капіталах фірм, пов'язаних з "Антошкою". Так, Junior Green Holding Limited отримала контроль над ТОВ "Даніель-Бутік", а SPLD Startdeal Trading Holding Limited – над ТОВ "Дистриб'юторська компанія Європродукт" (м. Одеса).

  У 2012 році ЗМІ писали про спробу недружнього поглинання корпорації структурами бізнесмена Юрія Іванющенка. Однак компанія спростувала цю інформацію.

  Теги : обшук Одеса лорткіпанідзе владислав бурда антошка марк гордієнко
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів