В Києві нищать історичну гору, активісти скликають на мітинг

  7 Квiтня, 2016 18:21
  Стародавня гора Юрковиця може найближчим часом зникнути під незаконною забудовою.
  Одна з ділянок, на якій йде забуда на Юрковиці
  Одна з ділянок, на якій йде забуда на Юрковиці

  Київська гора Юрковиця (Хоревиця) опинилась в центрі скандала з незаконною забудовою. На її схилах нищиться пам'ятка археології національного значення - городище та могильник часів Київської Русі.

  Про це у Facebook написала депутат Київської міської ради Олена Єскіна. 

  Пізніше цей пост був видалений з її сторінки.

  За словами Єскіної, почалося нищення центральної частини гори: вирубуються вікові дерева, завозяться вантажівки з грунтом та руйнується унікальний природний ландшафт.

  На сусідній ділянці, незважаючи на заяви про злочин, з порушенням технічних умов, без дозволів органів охорони культурної спадщини, споруджується багатоповерхівка.

  Єскіна попереджає про небезпеку зсувів ґрунту, які спричиняють подібні дії.

  Відповідно до чинного генерального плану та історико-архітектурного опорного плану на території гори Юрковиці не передбачено жодного будівництва взагалі (тут має зберегтись зелена зона).

  Минулого року активістам та деяким депутатам міськради вдалося захистити частину гори, на якій ведеться будівництво, й навіть порушити кримінальну справу проти забудовників. Але до суду справа не була доведена.

  Зараз представники забудовника також погрожували розправою активістам, у т.ч. фотографу, який фіксував порушення.

  Єскіна закликає всіх небайдужих киян зібратися на Юрковиці 8 квітня о 12.00, аби зупинити будівельне свавілля.

  Точна адреса проведення заходу: мікрорайон Татарка, вул. О. Шмідта, 18 (в’їзд через шлагбаум біля посольства Індонезії, зустріч біля Посольства).

  На захід також офіційно запрошені голова Національної поліції, начальник управління Нацполіції в Шевченківському районі, начальник управління охорони культурної спадщини, прокурор Шевченківського району, керівництво Державної архітектурно-будівельної інспекції, сільгоспінспекції тощо.

  Організатори акції сподіваються на присутність мера Києва Віталія Кличка, міністра культури В'ячеслава Кириленка та народного депутата, колишнього голови Департаменту благоустрою КМДА Дмитра Білоцерківця.

  Теги : незаконна забудова олена єскіна юрковиця
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів