Харків активно декомунізується: перейменовано 173 назви

  20 Листопада, 2015 13:11
  Щодо назв районів, то Кернес чомусь пручається.
  Рештки монумента Леніну у Харкові, скинутого минулого жовтня
  Фото з відкритих джерел
  Рештки монумента Леніну у Харкові, скинутого минулого жовтня

  Харківська міська рада нарешті виконала закон про декомунізацію: перейменувала 173 вулиці та провулки, чотири парки та сквери, а також одну станцію метро.

  Так, проспект Леніна стане проспектом Науки, сквер Ілліча - Новобаварським, парк Артема - Машинобудівним, а майдан Руднєва - площею Героїв Небесної сотні.

  Майже 50 вулицям запропоновано повернути початкові назви, наприклад, Благовіщенська, Різдвяна, Шатіловська.

  Низка вулиць і провулків носитимуть імена діячів культури, науки, пов'язаних з Харковом: акторів Леоніда Бикова та Людмили Гурченко, медиків Любові Малої і Олександра Шалімова, нобелівських лауреатів фізика Льва Ландау та економіста Семена Кузнеця.

  Перейменування районів Харкова на сьогоднішній сесії не розглядали. Мер Генадій Кернес заявив, що перейменує їх сам, після того, як "вивчить питання".

  Перший заступник міського голови Ігор Терехов заявив, що ще 75 вулиць Харкова напряму не підлягають дії декомунізаційного закону. З приводу їхніх назв міськрада звернулася до Національної юридичної академії, щоб отримати необхідне роз'яснення.

  Зазначимо, раніше сайт міськради повідомляв, що Фрунзенський район "перейменують" на честь льотчика Тимура Фрунзе, сина радянського полководця Михайла Фрунзе; Дзержинський район - на честь лікаря Владислава Дзержинського, брата Фелікса Дзержинського; а Жовтневий район залишиться Жовтневим на честь визволення України від нацистів, яке відзначається 28 жовтня.

  Нагадаємо, 12 листопада у Харкові на громадських слуханнях із питань декомунізації сталася бійка. Через це слухання перервались.

  Теги : Харків декомунізація перейменування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів