Узаконений рекет: набув чинності закон щодо приватних виконавців судових рішень

  5 Жовтня, 2016 15:17
  В Україні відсьогодні примусове виконання рішень судів здійснюватиметься приватними виконавцями.

  У середу, 5 жовтня, набув чинності закон "Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів", прийнятий Верховною Радою 2 червня 2016 року. Законом вводиться інститут приватних виконавців і узаконюється їх діяльність.

  Варто зазначити, що експерти неодноразово звертали увагу на ризики, пов'язані зі вступом в силу згаданого законодавчого акту. Йдеться про нецивілізовані способи примусу до виконання потрібних рішень судів, простіше кажучи, про рекет. 

  Існує ризик, що тепер для вибивання боргів будуть використовувати "тітушек" і бандитів. Так само приватні виконавчі служби можуть використовуватися для рейдерських захоплень.

  Останнім кричущим випадком зловживання повноваженнями під час стягнення заборгованості стала ситуація з банком "Михайлівський". Влітку 2016-го клієнтів-боржників розваленого банку тероризували співробітники ТОВ "Фінансова компанія "Фагор" з вимогою виплатити заборгованість. При цьому жодних прав на подібну діяльність у "Фагор" не було. Сплата коштів на користь ТОВ "ФК "Фагор" не погашала кредитну заборгованість банку "Михайлівський".

   

  Після численних скарг позичальників банку Фонд гарантування вкладів порадив постраждалим "невідкладно повідомляти Національну поліцію по телефону 102 про вчинення кримінального правопорушення за фактом "Вимагання".

  Теги : закон Мін’юст Павло Петренко вимагання тітушки порушення рейдерське захоплення судові виконавці рекет
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів