Уряд планує запровадити обов'язкову реєстрацію sim-карт

  20 Квiтня, 2015 18:30
  Абоненти мобільного зв'язку будуть змушені укладати договори на надання телекомунікаційних послуг з використанням SIM-карти.

  Кабмін доручив Держспецзв'язку розробити проект постанови про обов'язкову ідентифікацію абонентів з використанням SIM-карти на основі договору між абонентом і оператором зв'язку.Про це повідомляє УНІАН.

  Попередній проект постанови вже розроблений і виставлений на обговорення на сайті Держспецзв'язку.

  У Кабміні пояснюють необхідність даної постанови тим, що терористи і російські військові використовують "знеособлені" мобільні для створення розвідувальної мережі. Завдяки їй зловмисники дізнаються про передислокацію сил АТО, використовують для коректування вогню і дистанційного підриву вибухових пристроїв.

  Проект постанови буде знаходитись на громадському розгляді до 10 травня, після чого Держспецзв'язок внесе запропоновані зміни і передасть проект урядові. У разі прийняття постанови Кабміном, його норми вступлять в дію через півроку.

  У Держспецзв'язку вважають, що прийняття закону допоможе правоохоронцям підвищити ефективність слідчих, а також допоможе в боротьбі з мобільним шахрайством.

  У свою чергу, мобільні оператори вважають, що проект постанови потребує обговорення і доопрацювання, адже ідентифікувати всіх користувачів технічно складно. А персоналізація проданих SIM-карт позначиться не тільки на обсягах продажів, але і на доступності послуг.

  Нагадаємо, раніше в Україні кілька разів робилися спроби впровадження системи обов'язкової ідентифікації абонентів мобільного зв'язку. Зокрема, норма про прив'язку SIM-карти до паспорта містилася в одіозних законах від 16 січня 2014 року.

  Теги : Кабінет Міністрів мобильная связь держспецзв'язок
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів