Уряд дозволив військкоматам забирати в підприємств автомобілі

  24 Червня, 2015 09:52
  На час мобілізації дозволяється безкоштовне залучення автотранспорту і техніки підприємств на потреби військових.
  Фото з відкритих джерел

  Кабінет міністрів України дозволив під час мобілізації вилучати у підприємств автотранспорт на потреби військових формувань.

  Про це йдеться у відповідній постанові  №405 від 17 червня.

  Так, уряд постановив, що на час особливого періоду (мобілізації) дозволяється безкоштовно залучати транспорт і техніку підприємств для задоволення потреб військових формувань. Умови повернення – протягом 30 днів після оголошення демобілізації та компенсація у разі збитків транспорту військовими.

  Від передачі транспорту військовим звільняються: дипломатичні установи, підприємства, які мають контракт із Міноборони на виконання мобілізаційних завдань, а також суспільно важливі підприємства.

  Перелік транспортних засобів і техніки, які можуть вилучатись на потреби військових, визначає Міноборони. За невиконання або неналежне виконання військово-транспортного обов'язку посадові особи підприємств та громадяни будуть відповідати відповідно до закону.

  Згідно постанови, керівники підприємств мають подавати військкоматам щорічно до 20 червня та 20 грудня інформацію щодо наявності транспортних засобів і техніки, їхнього технічного стану, а також про громадян, які працюють на цьому автотранспорті і техніці. Керівники  також зобов'язані утримувати ТЗ, призначені для потреб військових, у стані постійної готовності та своєчасно доставити техніку до пунктів передачі.

  Окрім того, військові формування у мирний час мають право залучати на договірних засадах транспортні засоби підприємств (але не частіше одного разу на рік та за винятком транспортних засобів, які перебувають у власності громадян). Це можливо в разі проведення навчальних зборів, навчань або тренувань з мобілізаційного розгорнення.

  Теги : мобілізація уряд військкомати автомобілі
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів