Агресія ультраправих щодо нацменшин зростає – експерт

  12 Червня, 2018 12:57
  В’ячеслав Ліхачов вважає, що ультраправі підривають авторитет влади та демократію в країні.

  Кількість проявів насилства з боку ультраправих активістів щодо національних меншин протягом двох років значно збільшилась, а протягом останніх місяців зафіксовано близько 30 подібних дій.

  Про це під час прес-конференції заявив автор аналітичного огляду, експерт з тематики правих груп в Україні та Росії В’ячеслав Ліхачов, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  Він назвав ультраправий екстремізм проблемою, що посягає на права людей.

  "Ми бачимо негативну тенденцію. Ще рік-два тому ситуація була кращою. Ми бачимо в цьому замах на фундаментальні права людини, замах на ті права, які гарантує держава. Ультраправі підривають авторитет влади та демократію в країні", – наголосив експерт у тематиці правих груп в Україні та Росії.

  Натомість, заступник голови київської міської організації ВО "Свобода" Олександр Солонько нагадав, що саме представники націоналістичних сил стали першими добровольцями, які воювали на сході України у 2014 році.

  "Некоректно звинувачувати націоналістів у посяганні на демократію та права людей. Ми не повинні розпалювати національну ворожнечу. Якщо якісь групи відчувають загрозу насилля, то ця загроза насилля нависла від Російської Федерації над усією Україною. Розпалювання міжнаціональної ворожнечі до меншин є поганим, так само як і по відношенню до українців", – сказав Солонько.

  Начальник Управління патрульної поліції м. Києва Юрій Зозуля у свою чергу наголосив, що завдання поліції – забезпечити закон між сторонами без порушення закону, а монополія на застосування сили може бути лише у правоохоронців.

  Нагадаємо, учасники націоналістичної організації С14 на Лисій горі у Києві прогнали табір ромів та спалили їхні намети і речі.

  Теги : Юрій Зозуля праві сили нацменшини
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів